TIEN JAAR HOGESCHOOL ZEELAND Noten: 1. De grootste hogeschool is die van Utrecht met ongeveer 24.000 studenten. Er zijn acht hogescholen met een studentenaantal tussen de 10.000 en 20.000. Er zijn dertig hogescholen met minder dan 2000 studenten, waarvan meer dan de helft zelfs beneden de duizend studenten scoort. Daaronder zijn vooral hogescholen die slechts één of een beperkt aantal opleidingen bieden. De hogeschool Zeeland behoort wat aanbod aan opleidingen betreft tot de hogescholen die een breed aanbod aan opleidingen bieden. Dat is iets minder dan de helft van het totale aantal. 2. De Zeevaartschool is in 1903 opgericht. In het begin was er alleen een opleiding voor stuurlieden. De lessen werden gegeven in twee leslokalen op de bovenverdieping van de Wagenaarstraatschool, waar in de vooroorlogse jaren ook de HBS, de MULO en de lagere school onderdak hadden. Die school stond op de hoek van de niet meer bestaande Frans Naereboutstraat. Op initiatief van het nationaal comité ter herdenking van de 300-ste geboortedag van Michiel Adriaanszoon de Ruyter werd er in 1906 geld bijeengebracht om een zeevaart school in Vlissingen te bouwen. Dat werd het gebouw aan de Boulevard Bankert. Op 23 maart 1907 - een dag voor de 300-ste geboortedag van De Ruyter - legde Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden de eerste steen. Twee jaar later verrichtte de grootvader van prinses Margriet ook de opening van de school. In 1923 was prins Hendrik opnieuw te gast, toen hij naast het schoolgebouw de werkplaats voor de machinisten opende. 3. De School voor Fysiotherapie is ontstaan in I960 op initiatief van de bestu ren van de Walcherse ziekenhuizen en de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland. Aanvankelijk was het de "Stichting Zeeuws Opleidingsinstituut voor Heilgymnastiek, Massage en Physiotechniek", ruimtelijk ondergebracht in het verpleeghuis Der Boede te Koudekerke. Sinds 1965 konden studenten ook opgeleid worden tot fysiotherapeut. Tot 1975 vielen dit soort opleidingen onder het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, daarna onder dat van Onderwijs en Wetenschappen. Dat leidde in 1975 tot een verhuizing naar het gebouw van de HTS in Vlissingen en in 1977 tot de gezamenlijke bestuur lijke paraplu van het IHBO, waaraan in 1983 de School voor HEAO werd toe gevoegd. 4. HZ-Gazet I e jaargang nummer I (september 1987). 5. HZ-Gazet, 8e jaargang nummer I (september 1994). 41

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1997 | | pagina 43