'Het Zeeuwse gezicht' en de Zeeuwse architectuurprijs L/n de provinciale architectuurnota 'Het Zeeuwse gezicht' wordt een Stichting die zich met de kwaliteit van bebouwd en onbe bouwd Zeeland gaat bemoeien aangekondigd. Zomer 1997 is de Stichting 'Het Zeeuwse gezicht' een feit. Onder voorzitterschap van Henk van Hunnik vindt de eerste bestuursvergadering plaats op Neeltje Jans, een toepasselijke locatie, want al is Neeltje Jans een van de jongste Zeeuwse eilanden, het heeft onmiskenbaar een 'Zeeuws gezicht'. Met het Topshuis en het Waterpaviljoen her bergt het eiland bovendien twee voorbeelden van hedendaagse bouwkunst die tot de verbeelding spreken. Na haar eerste verga dering bezoekt het bestuur het Waterpaviljoen, dat op dat moment nog niet officieel voor het publiek is geopend. Had het bestuur een vooruitziende blik? Uitgerekend dit gebouw zou nog geen jaar later worden bekroond met de eerste Zeeuwse architec tuurprijs! Een prijs die om de twee jaar door de Stichting zal wor den toegekend. Henk van Hunnik, voorzitter Stichting Het Zeeuwse gezicht. Zeeuwse architectuurprijs Zeeland is de eerste provincie waarin alle partijen die iets met bouwen en landschap te maken hebben in een Stichting zijn verte genwoordigd. Het bestuur is samengesteld uit architecten, een landschapsarchitect, een aannemer, een makelaar en een wethou der, die de Zeeuwse gemeenten vertegenwoordigt. Voorzitter is Henk van Hunnik. Henk van Hunnik was eerder voorzitter van de Stichting Kunstuitleen Zeeland. Als Hoofdingenieur-Directeur (HID) Volkshuisvesting en als zodanig lid van de Provinciale Planologische Commissie kent hij het wereldje van de Provincie goed en omgekeerd kent 'dat wereldje' ook hem. Zijn eerste baan was bij de Stichting Bouwcentrum in Rotterdam. Daarna was hij meer dan vijf jaar verbonden aan een stedenbouwkundig bureau in Maastricht. In 1976 werd hij secretaris van de Raad voor Ruimtelijke Ordening voor hij als HID Volkshuisvesting werd 139

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1998 | | pagina 141