Alex de Zwart en het vliegveld Midden-Zeeland "Als we elkaar nu eens wat ruimte geven" TON W I L L E M S E tfyakenman Alex de Zwart uit Kamperland is ondernemer in de letterlijke betekenis van het woord. Hij weet van aanpakken, ana lyseert markten, calculeert risico's, investeert, pakt uitdagingen commercieel en creatief aan. Hij bouwde een groep bedrijven op met als basis de handel in aluminium. Inmiddels zijn er veel zij sporen, waarvan de meeste min of meer logisch met het alumini um verband houden: recycling en transport over zee en door de lucht. Wat leuke hotelletjes in Duitsland staan daar los van, dat zal wel meer voor de aardigheid zijn. Hij praat "recht voor zijn raap" en schroomt niet om stevige uit spraken over bepaalde overheden, de politiek en de bureaucrati sche cultuur te doen. Iemand die het bestaat om failliete boedels nieuw leven in te blazen, daarmee bijdragend aan een gezonde economie, zeker ook van Zeeland, heeft recht van spreken. Moet vliegveld Midden-Zeeland het blijvend met een grasbaantje doen? Op de voorgrond bevinden zich o.a. de loodsen en hangars van Transal. Voor zakenmensen een ideale gelegenheid om snel overal in Europa heen te reizen. Door het netwerk van meer dan 1000 vliegvelden is het bijna altijd moge lijk om op minder dan 40 km van iedere eindbestemming te landen. Geen files, geen wachttijden, geen parkeerpro blemen, geen bagage problemen, comfor tabel reizen. Wat wil een business-man nog meer? 182

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1998 | | pagina 184