T% - ASHOK BHALOTRA i [-# V h t mathematische. Zijn fascinatie voor de logica van getallenreeksen tussen nul en oneindig is even groot als die voor de emotie van span ningsvelden tussen schoonheid en lelijkheid, harmonie en disharmo nie, geluk en ongeluk, leven en dood. De logica en het gevoel zijn aspecten van ieder mens. Bhalotra laat zich door beide inspireren. De ingenieur die ook een dichter is, de wetenschapper die een kun stenaar herbergt. Zoekend en lerend, verwonderend en musicerend. Zeeland: verdwalen in de stad en in het landschap Hij heeft iets met Zeeland. Dat zou je misschien niet zeggen als je afgaat op de indrukwekkende lijst van zijn stedenbouwkundige projecten. Op de vijf A-viertjes van zijn curriculum vitae staan er 85, waarvan er 7 in Zeeland, nog niet de helft van zijn 17 projecten buiten Nederland, waaronder in Wenen, Sunda Kelapa (Indonesië), Taiwan, Lüben (Duitsland), Bangkok, Kuwait, New Delhi, Dubai, Abu Dhabi, Parijs, Paimpol. Ik ben gek op Zeeland. De dijken, de luchten. Adembenemend. Iedere keer zie je wat anders. De boerderijen - achter de dijken zie je hun daken als piramiden in silhouet. De steden, de ringdorpen. Het is een geheimzinnig landschap. Coulissen. Ik zie die lange lijnen. De bomen, die elk seizoen van kleur veran- Huis Stad Ik. Moeder schaarse woorden rond weg-zijn van mijn broer Mijn broer komt 's avonds Zzet zich bij ons zegt niets zo is vaak stilte of lig ik vermoeid en haar woorden 'oede havei BRIE alle deuren slaan kwam er een stoet in huis over de trap jaagt Brief de kamer binnen H ij is overal nu in vlees en bloed ZIJN hand houdt brief het ganse huis klopt polsslag BRIEF 162

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1999 | | pagina 164