DE ZEEUWSE HAVENS breding van het begrip en de steun voor alles wat zich rondom de havens beweegt. Met name van dit laatste aspect wordt verwacht dat het in de nabije toekomst steeds meer zorg en toewijding van de commerciële afdeling van Zeeland Seaports zal vragen. Het gaat bij de uitvoering van beleid immers steeds meer om de zogenaamde stakeholders (bevolkingsgroepen, milieugroeperingen, zakelijke belangenverenigingen, etc.) van de haven die zich hoe langer hoe beter weten te manifesteren. De belangrijkste inzet van het public- relationsbeleid is daarom zorg te dragen voor een zo breed mogelijk draagvlak in de Zeeuwse regio. De bevolking dient zich bewust te blijven van de sociaal-economische importantie van de havenactivi teiten. De overslag van kolen is in zowel Vlissingen als Terneuzen een zaak van de firma Ovet. (Foto: Bos Böttcher) Onder acquisitie wordt door Zeeland Seaports verstaan het benade ren en bewerken van marktpartijen, die enerzijds door middel van marktverkenning zijn geïdentificeerd en anderzijds als gevolg van een vitaal netwerk en public relations in contact met haar zijn geko men. Zoals reeds eerder vermeld, vindt de identificatie meestal plaats met behulp van de gevestigde bedrijven, in het bijzonder waar het gaat om nieuwe ladingstromen. Immers, het benaderen van bijvoor beeld verladers zonder daarbij plaatselijke logistieke dienstverleners te betrekken zal in veel gevallen tot conflictsituaties leiden, omdat die verladers ook al worden bewerkt door genoemd bedrijfsleven. Zorgvuldigheid bij het identificeren en markeren van aandachtsge bieden is voor een publieke organisatie als Zeeland Seaports een absolute voorwaarde. Het onderhouden van contacten met nationale en internationale (semi-)overheden ten behoeve van de vormgeving van het commer cieel beleid in de ruimste zin van het woord, alsmede de posi tionering van de belangen van Zeeland Seaports daarin, zijn activiteiten die aangeduid worden met de verzamelnaam public affairs. In dit kader valt ook het onderhouden van de relaties met zusterhavens, die ten doel heb ben ladingstromen te behouden en uit te bouwen door met elkaar een probleemloze logistieke keten te vormen. Zeeland Seaports onderhoudt zusterrelaties met Ventspils in Letland en Cape Canaveral in de Verenigde Staten. 57

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 1999 | | pagina 59