DE TOEKOMST VAN HET LANDSCHAP een minder gesloten karakter hebben. Ze bestaan er overwegend uit bomenrijen. In deze gebieden ligt het accent overigens meer op de dijk dan op de wegbeplantingen. De dijkbeplantingen kenmerken zich over het algemeen door opgaande bomenrijen met uitzicht op de landerijen. Kavelgrensbeplantingen komen vrijwel niet meer voor. In een aantal reservaten is het oorspronkelijke landschap van het oudland nog te aan schouwen. Dit is ondere andere het geval in het heggengebied bij Nisse, het Ganzenreservaat bij 's-Heer Abtskerke en in de reservaten van de Kapelse- en de Yerseke Moer. Nabij Kleverskerke bevindt zich een klein reservaat van de Stichting het Zeeuws Landschap waar de originele toestand van het Walcherse oudland in relictvorm aanwezig is. Voordat het groenstructuurplan aan de orde komt wordt eerst aandacht geschonken aan de verschillende geografische eenheden, die onder het beheer van het waterschap vallen. Walcheren De huidige polder Walcheren (18.832 ha) vormt de kern van het voor malige eiland met dezelfde naam. In een vroeger stadium bestond Walcheren waarschijnlijk uit een conglomeraat van eilanden. Walcheren is de grootste door dijken en duinen omgeven waterstaatkundige eenheid in het deltagebied. Rond het jaar duizend overstroomde de eilandkern De nieuwlandpolders Walcheren onder normale omstandigheden niet. hebben een rationele, Walcheren is een typisch oudland met poelgebieden en kreekruggen, rechtlijnige indeling. Walcheren heeft vanouds een kleinschalige verkaveling. Op de kreek- 128

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2000 | | pagina 130