DE TOEKOMST VAN HET LANDSCHAP Beplantingsplan Zuid-Beveland De landschappelijke en ecologische hoofdstructuur op Zuid-Beveland wordt gevormd door het stelsel van binnendijken, kreekresten en welen in diverse formaten, die voornamelijk beheerd worden door de natuur beschermingsorganisaties. Het waterschap beheert de herverkavelings- gebieden in de Zak van Zuid-Beveland en beplantingen die geografisch sterk verspreid liggen. De beplantingsstructuur van de herverkavelings- gebieden kan, vanwege het ontbreken van dijken, wel worden aange merkt als landschappelijke hoofdstructuur. Door de verspreide ligging en het plaatselijk fragmentarische karakter heeft lang niet alle water schapsbeplanting op Zuid-Beveland structurele betekenis. De structuur- bepalende beplanting is op Zuid-Beveland overwegend gekoppeld aan de dijken. Het groenstructuurplan voorziet in het handhaven van het stelsel van wegbeplantingen in de herverkavelingsgebieden. Plaatselijk kan hier enige uitbreiding aan worden gegeven. De opbouw van deze beplantingen is in vergelijking met Schouwen-Duiveland en Walcheren aanzienlijk gevarieerder. Ziektegevoeligheid speelt dan ook minder een rol. Integrale omvorming is niet noodzakelijk. Langs de doorgaande wegen tussen de dorpen wordt voorzien in een laanbeplanting. Hierbij gaat het om de wegen tussen Ovezande, Oude lande en Baarland, tussen Oudelande en Kwadendamme en tussen Hoedekenskerke en 's-Gravenpolder. In de Driewegenpolder is de aan- de bu(jrt van Zonne wezige eenzijdige beplanting van populier en wilg vanwege ouderdom maire zijn al bomen, in aan vervanging toe. Vanwege het rationele karakter van de polder dit geval eiken, geplant. kunnen dezelfde soorten hier opnieuw worden geplant. 145

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2000 | | pagina 147