DE TOEKOMST VAN HET LANDSCHAP Een belangrijk voorstel is de aanplant van een dubbelzijdig lanenstelsel in de Borsselepolder, zoals die er ook is in de in dezelfde tijd ontstane Noord-Hollandse droogmakerij De Beemster met haar eveneens orthogo- nale (loodrechte) polder- en beplantingsstructuur. De vervanging op termijn van deze oude bomen bij Driewegen is onderdeel van het groenstructuur plan. Beplantingsplan Noord-Beveland Op Noord-Beveland beheert het waterschap naast een aantal polderwe gen een klein deel van de dijken en daarmee een klein deel van de land schappelijke hoofdstructuur. Aan de westkant van het eiland ligt de nadruk op openheid en een stelsel van knotboombeplantingen op de dijken. Het gebied tussen de kernen Wissenkerke, Geersdijk en Kortgene is een meer besloten landschap met opgaande boombeplanting op de dijken en langs de wegen. In dit gebied beheert het waterschap een aantal wegen en dijken. De leeftijdsopbouw van deze beplantingen, die voornamelijk uit populieren bestaat, is zoda nig dat omvorming van een groot gedeelte noodzakelijk is. De oudere populieren langs de voormalige provinciale weg, alsmede de populieren tussen Geersdijk en Wissenkerke en ten noorden van Kort gene, moeten in ieder geval op korte termijn worden verjongd. Vanwege de klimatologische omstandigheden op Noord-Beveland en het rationele landschap wordt aanbevolen om voornamelijk populieren en wilg terug te planten. Dit kan gebeuren met diverse klonen, waardoor toch land schappelijke variatie kan worden verkregen. Tevens is de aanplant van een aantal nieuwe dijkbeplantingen in het meer besloten middengebied voorzien. Dit geldt voor de Oosthavendijk vanaf 146

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2000 | | pagina 148