DE TOEKOMST VAN HET LANDSCHAP de voormalige werkhaven inbreuk op de structuur. Dit wordt nog eens benadrukt door de aanwezigheid van beplanting langs deze weg. Als deze beplanting op termijn aan vervanging toe is, kan hier beter niet opnieuw beplanting worden aangebracht. De beplanting staat als te verwijderen op de plankaart aangeduid. Beplantingsplan Tholen De landschappelijke en ecologische hoofdstructuur op Tholen wordt bepaald door de dijken met hun beplantingen, aangevuld met kreekres tanten en welen. Het waterschap beheert op Tholen vrijwel alleen weg- beplantingen. Deze wegbeplantingen vormen een nadere invulling van de hoofdstructuur van het eiland. Bij het structuurplan voor Tholen gaat het vooral om de invulling van de diverse polderstructuren. Hoewel niet altijd meer herkenbaar, kent Tholen een opbouw in oud- en nieuwlandgebieden. Het herkenbaarder maken van dit onderscheid is een belangrijk uitgangspunt. Een eenduidi ge aanpak per polder is van groot belang voor de te bereiken landschap pelijke kwaliteit. Bij het oudland gaat het om de Poortvliet- en Mallandpolder, de Scherpe- nissepolder, de Schakerloopolder en de Oudelandpolder. Het gebied Poortvliet- en Malland was een poelgebied met kreekruggen. De huidige beplanting speelt hier nauwelijks op in. Voorgesteld wordt om het poel- Nieuwe bomen zijn al gebied de Weihoek weer een oorspronkelijk open karakter te geven. Dit geplant in de Schaker- houdt in dat de beplanting langs de Bram Groenewegeweg moet worden loopolder. verwijderd. 148

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2000 | | pagina 150