5LUIS-A.AN-ZEE gekruist. Bij Retranchement ligt een vaste verkeersbrug die vervangen moet worden door een beweegbare om scheepskruisingen mogelijk te maken. Ook zullen enkele voet- en fietsbruggen moeten worden aange past. Door verplaatsing van het gemaal uit het Uitwateringskanaal zal elders, in het Zwin, een nieuw gemaal het peilbeheer regelen. Schepen zullen zo geen nadelige invloeden ondervinden van peilverschillen. In het Uitwateringskanaal is het gewenst dat in Cadzand-Bad beperkte aanlegmogelijkheden worden gerealiseerd voor jachten, omdat het in- en uitvaren slechts gedurende een beperkte tijd vóór en na hoogwater, respectievelijk 3 uur vóór en 3 uur na H.W, zal kunnen plaats vinden. Vaarverbinding tussen Uitwateringskanaal en Sluis Een waterverbinding tussen het Uitwateringskanaal en Sluis ontbreekt en zal moeten worden aangelegd. Een ontwikkeling van hoogwaardig wonen in een aantrekkelijk landschappelijke setting zal dit gebied tot een bijzondere attractie maken. Een jachthaven en wonen aan het water in Sluis-aan-Zee De jachthaven is gepland in de Maria Havenpolder, het gebied direct grenzend aan Sluis. Het is een stuk agrarisch gebied binnen de vesting wallen. In deze polder wordt gedacht aan een ontwikkeling van wonen en recreëren rond een jachthaven. Inmiddels is uit ervaring met jachthavens gebleken dat een jachthaven een positieve bijdrage levert aan de lokale en regionale economie. De geplande jachthaven is berekend op 500 vaste ligplaatsen en 3000 passantenovernachtingen. Volgens een gematigd scenario brengt een jachthaven van deze omvang aan extra bestedingen ruim 5 miljoen gul den per jaar op. Daarvan wordt ongeveer 3 miljoen gulden opgebracht door de vaste ligplaatsen en de rest door de passantenovernachtingen. Volgens bovenstaand scenario neemt de werkgelegenheid toe met 24 directe arbeidsplaatsen en 7 indirecte arbeidsplaatsen, de eerste te verde len over logies- en havenwerkgelegenheid (8), werkgelegenheid in de detailhandel (6), in de horeca (4), overige (6). De indirecte arbeidsplaatsen zullen voornamelijk te vinden zijn in de sec toren van de banken, verzekeringen en bouwnijverheid. Bovendien zal de kwaliteit van de voorzieningen toenemen als gevolg van een uitge breider assortiment. Daarbij kan gedacht worden aan reparatie- en onder houdsbedrijven, importeurs van jachten en motoren, watersportwinkels, verhuurbedrijven, opleidingscentra, winterstalling, service en dienstver lening en niet te vergeten vermaak en amusement, zoals muziekfestivals, vlootdagen en dergelijke. 191

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2000 | | pagina 193