MEER DAN HONDERD JAAR tOONTJEN Historisch kermisorgel uit 1900. Het is te bewonde ren in Carrousel in Vlissingen. mentshallen en indoor-kermis. Hij zou eigenlijk heel graag even naar beneden komen om in Stans Game Room te genieten van de bonte verza meling tingeltangels, pianola's, speeldozen, orgels, grammofoons met originele platen, jukeboxen, een computergestuurd orkest, een Franse kappersstoel uit 1887, ouderwetse caféspiegels, nostalgische benzine en gaspompen, een Harlev Davidson uit de jaren veertig - een oude politiemotor uit Nederlandsch Oost-Indië -, antieke automaten, jackpots, een coca cola-machine uit Amerika, telefoons uit het begin van de twin tigste eeuw en de hele kermis-santekraam die Stan verzamelde. Hij zou jaloers zijn op Stan, omdat hij misschien zelf wel zo'n grootvader had willen zijn als Stan voor zijn kleinkinderen is. Hij zou een speciale zegen meenemen voor Hector, omdat die zijn gevoel heeft laten spreken toen hij een organisatie opzette om de toekomst van kinderen in Cambodja financieel te steunen. Hij zou ook Naiyana en Michel zegenen, Hectors kinderen, die een lange geboortereis maakten naar hun ouderlijk huis en die ook in het bedrijf werken, Naiyana als een van de Loontjens-visite- kaartjes op de receptie en het secretariaat en Michel sinds kort in de bui tendienst. Misschien zou hij met Hector nog een poosje babbelen om het gemis goed te maken, dat hij hem bij zijn leven nooit gekend heeft en zou Hector hem over diens kinderjaren vertellen. Over die bom, die in de Pijpstraat viel en over die Duitse soldaat, die bij de bevrijding werd doodgeschoten aan de overkant van het huis. Over de kostschool, die hem toch wel een beetje eenzaam maakte en over later, toen hij, na zijn HBS-tijd, in Zeeuws-Vlaanderen de cafés bezocht en dat hij er trots op was als hij kwalitatief betere spullen kon wegzetten, ook al was de prijs 23

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2000 | | pagina 25