MEER DAN HONDERD JA E N beeld bevestigen. Met flair met mensen kunnen om gaan, naar ze kunnen luisteren, met ze kunnen meeleven, vertrouwen winnen en waarmaken, ook dat zijn kanten die hebben bijgedragen aan het Loontjens-succes. Ga maar eens naar een café in Zeeuws-Vlaanderen. Noem de naam van Hector en je merkt hetzelfde als toen hij de naam van diens vader noem de: deuren gaan open. Inmiddels heeft Stan zich teruggetrokken uit de zaak. Hij reist graag. Op het moment dat dit verhaal geschreven wordt sjouwt hij de hele wereld over. Hier eens kijken, daar eens kijken. Hier wat kopen, daar wat kopen. Hector is aan het afbouwen. Hij werkt een dag minder in de zaak, maar hij werkt er niet minder hard om. Die ene dag besteedt hij helemaal aan de Stichting die zich voor de Cambodjaanse kinderen inzet. Manchetknopen Het begon allemaal in Hooglede. Voor Hector senior misschien met de aanblik van het biljart van zijn moeder in de feestzaal De Gouden Leeuw. Het begon met niks eigenlijk. En toen kwam de oorlog. Toen was het minder dan niks. Maar Hector Loontjens senior heeft er wat van gemaakt. Toen kwam er zijn veel te vroege dood en kort daarop weer een oorlog. Daarna was er opnieuw niks, of bijna niks. Een kordate weduwe, die het zakelijke hoofd wel boven water wist te houden, maar als je goed kijkt moest alles na de oorlog toch weer opnieuw opgebouwd worden. En dat is die twee jongens toch maar mooi gelukt. Stan en Hector. Inmiddels is de derde generatie aan bod met de oudste, Alexander, aan het roer en de jongste, Rudy, in het meest directe voetspoor van zijn grootvader. In de ontvangstkamer van Dam 21, die mooie met dat Louis XIV-plafond en imitatieleren behang, wordt een paar bijzondere biljart-manchetkno pen bewaard in een doosje van plexiglas. Hector senior maakte ze voor zijn huwelijk met Emilie van Opdorp in 1925. Toen Rudy in 1995 trouw de droeg hij ze ook. Hij is de enige kleinzoon van Hector Alidor Loontjens die dat bij zijn huwelijk deed. Waarom?, vraag ik Rudy. Gewoon, omdat ik dat wilde. De biljart-manchetknopen van Hector A. Loontjens. 37

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2000 | | pagina 39