H Mi VAREN MET DE ARM 2 2 De visserij geeft mede vorm aan de beeldvorming van Zeeland. Door de hoge kwaliteit van haar producten en het aansprekende karakter van het beroep van visser is die bijdrage aan de beeldvorming van Zeeland posi tief. Daarom doe ik graag mee aan promotieactiviteiten voor de verschil lende Zeeuwse visserijproducten. In dat verband bewaar ik de beste her inneringen aan de mosselraces met traditionele schepen (hoogaarzen, hengsten, lemmerjachten, botters, schouwen, etc) over de Schelde naar Antwerpen om de eerste Zeeuwse mosselen van het seizoen aan de bestuurders van de stad en de provincie Antwerpen aan te bieden. Maar ook de presentatie van de Oosterscheldekreeft als een bijzonder Zeeuws product tijdens een lunch in het gerenommeerde restaurant Inter Scaldis te Kruiningen blijft, ondanks de overvloedig geschonken excellente wijn, zonder moeite in het geheugen hangen. In mijn ronde om kennis te maken met de verschillende bedrijfstakken en bedrijven in Zeeland mocht de visserij in al zijn facetten zeker niet ont breken. Mede door mijn voorzitterschap van een adviesgroep aan de minister van LNV over de toekomst van de Nederlandse visafslagen waren er al meerdere contacten met de Zeeuwse visserij gelegd, zoals bezoeken aan de visafslagen van Vlissingen, Breskens en Colijnsplaat, aan visverwerkende bedrijven als 'Van de Gruiter' in Middelburg en aan handelsfirma's als 'Noordzee' in Breskens. Ook bezoeken aan bijeenkom sten met een meer feestelijk karakter, zoals de visserij- en mosseldagen in Colijnsplaat en Yerseke, hadden al plaats gevonden. Maar een tocht van meerdere dagen mee de zee op was nog steeds niet gerealiseerd. Die praktijkervaring, hoe beperkt ook, moest toch een keer worden opge daan, zeker nu het Europese Comité van de Regio's mij had gevraagd om samen met de Duitse staatssecretaris voor visserij van Sleeswijk-Holstein rapporteur te zijn van het Europese Groenboek over de toekomst van het gemeenschappelijke visserijbeleid Het gerenommeerde restaurant Inter Scaldis. ÉÉpil 10

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 12