Frank Mol 1957-2000, pianist en componist Een persoonlijke terugblik 4-27 december 2000 Levensgenieter PATRICK DASSEN* Op 27 december 2000 overleed op 43-jarige leeftijd Frank Mol, een musicus die een groot deel van zijn jeugd in Zeeland doorbracht en daarbinnen en daarbuiten grote bekendheid genoot. Zijn plotselinge dood heeft velen verbijsterd. Zijn familie en vrienden hebben met lede ogen moeten aanzien hoe Frank in een heel korte tijd van een vitale jongeman veranderde in iemand wiens lichaam aangetast bleek door (blaas)kanker en een keiharde strijd met de dood heeft moeten aan gaan - een strijd die hij niet kon winnen, hoe sterk zijn geest tot het laatste moment van zijn ziekte ook was. Tekenend voor de totale onverwachtsheid van Franks ernstige ziekte en van zijn dood is dat hij op maandag 4 december nog gewoon op zijn fiets naar het Lucas- ziekenhuis in Amsterdam is gegaan voor onderzoek, omdat hij last had van zijn buik. Drie weken en twee dagen later was hij dood. Het proces van Franks ziekte en dood was afschuwelijk en verbijsterend. Zelfs nu, een half jaar na zijn dood, kan ik het nog niet helemaal vatten. Temeer omdat Frank in de weken of maanden voor zijn opname nooit eer der last had gehad van zijn blaas, darmen of maag. Zijn dood heeft ons overvallen. Naast dit ongeloof heb ik ook heel vaak boosheid gevoeld. 'Wreed' en 'agressief' waren de woorden die steeds bij me opkwamen als ik bij hem in het ziekenhuis op bezoek ging en zag hoe zwaar hij heeft moeten lijden onder zijn ziekte. Maar wat heeft Frank zijn ziekte onvoor stelbaar dapper gedragen. Iedereen die bij hem op bezoek is geweest, heeft versteld gestaan van zijn geestelijke kracht en van zijn vermogen om te genieten van de kleinste dingen om hem heen. Ik heb Frank precies 21 jaar gekend, hij was een van mijn beste en aller- trouwste vrienden. Ik leerde hem kennen in 1979 op het Sweelinck-con- servatorium in Amsterdam, waar deze rasmusicus zich als een vis in het Met dank aan water voelde. Een van de leukste kanten van Frank vond ik overigens dat josianne Mol. hij ook een grote belangstelling had voor andere zaken dan muziek. Het 147

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 149