FRANK MOL 1957 -2000 eerste woord dat bij me opkomt als ik aan hem denk, is 'levensgenieter'. Maar de kern van dat genieten van het leven was ongetwijfeld de muziek. Frank leefde van en voor de muziek. Musicus pur sang Frank werd geboren in Culemborg, maar kreeg zijn vooropleiding in het pianospel in Bergen op Zoom bij Annie Piscaer en Yves de Groot, en in Vlissingen, waar hij woonde, bij Gé Audenaert. Toen hij zestien jaar oud was begon hij zijn studie bij de vermaarde Amsterdamse pianopedagoog Jan Wijn, die vele andere grote talenten onder zijn hoede heeft gehad (zoals Ivo Janssen en Ronald Brautigam). In 1982 behaalde hij zijn diploma Uitvoerend Musicus aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. In datzelfde jaar werd hem de Cultuurprijs van de Provincie Zeeland toe gekend, evenals aan de violist Jan-Paul Tavenier, met wie hij al vanaf zijn twaalfde jaar een vast duo vormde. In 1983/84 studeerde Frank verder bij de pianist John Bingham aan het Trinity College of Music te Londen, waar hij verschillende prijzen behaalde. Na zijn terugkeer in Nederland is hij in de muziekwereld op verschillen de terreinen werkzaam geweest. In de eerste plaats als pianist, niet alleen in solorecitals, maar ook in veel ensembles. Daarnaast is hij ook steeds meer gaan componeren: stukken voor piano-solo, voor zang en piano, voor saxofoon en piano enzovoort. Frank had zo'n goed ontwikkeld intern gehoor, dat ik het een keer heb meegemaakt dat hij in een café waar hele harde popmuziek werd gedraaid heel rustig een stuk voor twee fluiten componeerde. De laatste jaren voor zijn dood heeft hij hard Fragment opera 'gaslicht' en m(?t bijzonder veel enthousiasme gewerkt aan zijn grootste compositie, van Frank Mol. de opera Gaslicht, die in november 1999 in première ging en daarna nog 148

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 150