FRANK MOL 1957 -2000 een lange, uiteindelijk uitzichtloze lijdensweg van maanden of zelfs jaren bespaard is gebleven. Ik moet er niet aan denken om hem langzaam te hebben moeten zien aftakelen. Natuurlijk past zo'n lijdensweg bij nie mand, maar al helemaal niet bij Frank. Je zou kunnen zeggen dat Frank even intens is gestorven als dat hij geleefd heeft. Daarnaast was het ook troostrijk om te zien hoe ontzettend veel liefde en vriendschap Frank van zijn familie en vrienden heeft ontvangen - en hoe goed hem dat heeft gedaan. Frank had veel vrienden en het mee leven tijdens zijn laatste weken in het ziekenhuis was hartverwarmend: bezoekers, kaarten en telefoontjes uit alle hoeken en gaten van over de hele wereld. Soms kon Frank vanwege pijn of vermoeidheid nauwelijks of geen mensen meer ontvangen, maar het is tekenend voor hem dat hij dan toch nog altijd wilde weten wie er dan allemaal voor hem in de wachtkamer zaten. Frank was ook een publieksdier. Veelzijdig levenskunstenaar Wat mij nog de grootste troost geeft, is de zekerheid dat Frank een bui tengewoon rijk, goed en intensief leven heeft gehad. Wat hij in 43 jaar heeft gedaan, gezien en meegemaakt, daaraan zouden de meeste mensen nog niet toekomen in een leven van 120 jaar. Frank bezat het grote talent om intens te genieten uiteraard van muziek, maar ook van mensen, van de natuur, van eten en zeker ook van drinken. Daarnaast was hij zo hartelijk dat hij genoot als anderen genoten. Een voorbeeld: in april 1999 ben ik getrouwd. Op de dag van mijn huwelijk werden mijn geliefde en ik 's ochtends gewekt door vrolijke muziek op straat van een Russische 150

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 152