FRANK MOL 1957 2000 een uitgebreide foto-sessie gemaakt en meende die in z'n geheel aan mij te moeten tonen. Ik kende de bruid niet en ook de bruidegom niet, laat staan hun ooms en tantes. Het kostte heel wat moeite om Frank in al zijn enthousiasme dan duidelijk te maken dat je niet alle honderden foto's hoefde te zien om toch een beeld te krijgen van wat hij daar had meegemaakt. Frank was heel bijzonder, maar hij had - goddank - zijn menselijke trekjes. Dat Frank zo intens van het leven heeft genoten bewijzen ook de vele reizen die hij zeker de laatste tien jaar van zijn leven heeft gemaakt. Hij bezocht o.m. Nieuw-Zeeland, Taiwan, Martinique, de Verenigde Staten, Italië en Spanje, vaak verschillende keren. Soms waren het vakantie-rei zen, maar vaak waren er ook muzikale gebeurtenissen aan gekoppeld, zoals concerten of het geven van pianolessen in Madrid. Gelukkig ben ik ook zelf zeker zo'n tien keer met Frank op vakantie gegaan. Wat steeds opviel was zijn enthousiasme, zijn brede interesse en ook zijn enorme talent voor taal. Toen wij bijvoorbeeld samen in Spanje waren en ik net met moeite het 'goedemorgen' en 'dankjewel' in het Spaans onder de knie begon te krijgen, was het jaloers makend om te ervaren dat Frank al behoorlijk met die taal uit de voeten kon. Het leren van een taal was voor hem geen doel op zich, maar duidelijk een middel om met de men sen te kunnen praten. Naarmate ik hem langer kende, kreeg ik steeds meer het idee dat bij hem uiteindelijk vrijwel alles draaide om communi catie. Frank was bijzonder open en communiceerde met Jan en alleman. Waar hij kwam, daar gebeurde wat. Als je met hem op een terras zat, had je vaak binnen vijf minuten een gesprek met andere mensen. Als hij in de tram een leuk iemand zag, stapte hij erop af en stelde voor om wat te gaan drinken. Maar ook zijn muziek en gedichten waren voor hem toch vooral een manier om te communiceren, dat was levensbehoef te nummer een. En nu is Frank niet meer onder ons. Aan die gedachte kan ik maar niet wennen. Wat mis ik hem vre selijk, ik denk nog iedere dag meerdere keren aan hem. Maar bij alle gemis en verdriet overweegt toch vooral het gevoel dat ik heel erg blij ben dat ik zo'n mooi mens van zo nabij gekend heb. Frank is niet dood, hij is voor altijd bij ons. 152

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 154