POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM damse band The Scene uit zijn radio hoort schallen. De in Dreischor geboren Slager was op veertienjarige leeftijd begonnen met het bespelen van de basgitaar en had met het bandje Trouble Everyday zijn eerste ervaringen in de popmuziek opgedaan. Het horen van de Nederlands talige rockmuziek van The Scene opent voor hem een wereld, waarin hij zijn passie voor muziek en zijn fascinatie voor taal hand in hand ziet gaan. Terug in het Zeeuwse vindt hij drummer Henk Tjoonk en zanger/ gitarist Paskal Jakobsen bereid om samen met hem een Nederlandstalige popgroep te vormen. Op voorspraak van Jakobsen komt pianist Bas Kennis al snel het viertal completeren. De overtuiging dat zij de prestaties van gerenommeerde bands als De Dijk en The Scene kunnen evenaren rechtvaardigt de keuze voor de bandnaam Blaf. Onder leiding van Tjoonk timmert men voortvarend aan de weg. Al snel werpt de samenwerking van tekstdichter Slager met Jakobsen en Kennis vruchten af in de vorm van liedjes, die in de Zeeuwse popmuziek niet eerder zijn gehoord. Eind 1994 wordt een leegstaand bedrijfspand in Zierikzee tijdelijk omgebouwd tot studio. Waar andere gezelschappen kiezen voor een bestaande studio gaan de vier eigenwijze muzikanten hun eigen weg. Ze willen het hele opnameproces en de keuze van de medewerkers daarbij in eigen hand houden. Dat een volledige controle desondanks toch niet altijd mogelijk is, blijkt als de eigenaar van het bedrijfspand op het laatste nippertje weet te verhinderen dat er ook op de dag des Heeren wordt gemusiceerd. Naakt onder de hemel is de titel van die eerste CD. Het Zeeuwse publiek en de Zeeuwse media reageren enthousiast. De PZC stelt vast dat Blof een aantal sterke troeven in han den heeft. 'De eerste is tekstschrijver Peter Slager. Zijn teksten bevatten een onnadrukke lijk soort poëzie die ze boven de doorsnee Nederlandse liedtekst uit-tilt. De tweede troef is zanger/gitarist Paskal Jakobsen. Zijn stem klinkt als een klok. Verstaanbaar, schallend en gevoelvol. De derde en belangrijkste troef is de hechte eenheid, die de vier muziekanten vormen. Geen van hen eist een muzikale hoofdrol op, maar samen weten ze het uiterste uit hun capaciteiten te peurend.Op naakt onder de hemel toont Blof een eigen gezicht dat gezien mag worden naast de tronie van topbands als De Dijk, The Scene en Trockener Kecks. Wereldberoemd in Zeeland Binnen korte tijd is Blof 'wereldberoemd' in Zeeland. Concerten van de groep worden druk bezocht en de CD, die inmiddels door platenmaat schappij EMI wordt gedistribueerd, vindt hier gretig aftrek. Vooral het liedje 'Hier aan de kust' appelleert aan de Zeeuwse trots. Het publiek eigent het zich, luidkeels meezingend, toe als het nieuwe Zeeuwse volks lied. Daarbij wordt vreemd genoeg voorbij gegaan aan de weinig flatteu ze, hier en daar wollige taal, waarmee Slager zijn geboortegrond beschrijft. De passages over Vlissingen, over mosselfeesten en over het in het Duits worden aangesproken zorgen voor de herkenning. De pakkende melodie, 158

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 160