POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM gezongen door een stem die iedereen dwingt tot luisteren, krijgt door de sobere pianobegeleiding alle ruimte. Bief ontvangt de Zeeuwse Popprijs 1996. (foto: Bert van Leerdam) Na de Zeeuwse Popstichting, die Blof in 1995 eert met twee popprijzen, erkent ook de Provincie Zeeland de kwaliteiten van de band. Op 27 sep tember 1996 ontvangt Blof op het Middelburgse Abdijplein de Aanmoe digingsprijs voor jong Zeeuws talent. Deze prestigieuze prijs is een blijk van erkenning uit de culturele hoek. Met de aan de prijs verbonden vijf duizend gulden worden de opnames van een tweede CD, nu in de NOB studio's te Hilversum, gefinancierd. Helder is het resultaat. De CD toont de groei die de band heeft doorgemaakt ten opzichte van Naakt onder de Hemel. Met name de composities hebben aan kracht gewonnen. Overbodige franje en omzichtige passages zijn verdwenen. Het resultaat is een aantal liedjes, dat reeds bij een eerste beluistering zeer vertrouwd in de oren klinkt. Maar ook zijn daar weer liedteksten, die soms moeilijk zijn te doorgronden. Die je soms raken als een messteek en elders weer lijken te verzanden in pretentieuze hogeschoolrijm. Het is echter altijd de stem van Paskal, die alles gladstrijkt en die alles zo logisch doet klinken. Een stem, die men niet gevoelloos kan ondergaan. Een stem, die iets losmaakt. Ook is er de hechte eenheid, waarin iedereen de ruimte laat aan wat belangrijk is, namelijk het liedje zelf in de vorm waarin dat het beste tot zijn recht komt. Zeeland ligt wederom aan de voeten van Blof. 159

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 161