De landelijke doorbraak Visitekaartje van Zeeland POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM Het wachten is nu op de landelijke doorbraak. Platenmaatschappij EMI probeert de band met het liedje Zeven nachten in de hitparade te krijgen, maar dat mislukt. In de rest van Nederland gelden schijnbaar andere maatstaven. Ook blijkt na verloop van tijd de eenheid binnen de band toch niet zo hecht te zijn. Er ontstaat een onoverbrugbare kloof tussen Henk Tjoonk en de drie andere bandleden. De matige drumcapaciteiten van Tjoonk worden als een rem ervaren op de verdere muzikale ontwik keling. Erger is de bevoogdende houding van de veel oudere Tjoonk, die het plezier van Jakobsen en Kennis dusdanig vergalt, dat zij in de zomer van 1997 op het punt staan de band te verlaten. Het is echter Henk Tjoonk, de man die vijfjaar lang alles had gegeven om van deze band een succes te maken, die aan het kortste eind trekt. Zwaar ontgoocheld en veronge lijkt verlaat hij Blof om plaats te maken voor Chris Götte uit Kapelle. Ingewijden in de Zeeuwse popmuziek weten, dat Blof daarmee een van de beste drummers van de provincie heeft ingelijfd. Korte tijd daarna toont Frank van der Meijden zich bereid als manager van de band te gaan opereren. Voor van der Meijden, die een schat aan ervaring en contacten opdeed als manager van het zeer succesvolle Doe Maar, gaan alle deuren, die voorheen voor Blof nog dicht bleven, nu wel willend open. Dus ook die in Hilversum. EMI besluit de ballade Liefs uit Londen op single uit te brengen. Het mooi gecomponeerde, zeer gevoelvol gearrangeerde en schitterend gezongen liedje wordt door de landelijke media en door het grote publiek omarmd. Presentator Henk Westbroek noemt Liefs uit Londen een briljant pareltje van de Zeeuwse stranden en radiolegende Frits Spits vindt het 'zo'n beetje de mooiste plaat van de eeuw'. Veel trotse Zeeuwen zien het singeltje van hun Blof met de week stijgen in de Mega Top 100 van best verkochte platen in Nederland. De videoclip, opgenomen op verschillende plekken in Vlissingen, onder streept nog eens de afkomst van het viertal. En dan gaat het allemaal heel hard. Op 5 juni 1998 speelt Blof op het Haagse Binnenhof tijdens de herdenking van de Vrede van Munster. Het in opdracht van de Provincie Zeeland geschreven lied Boven wordt daar ten gehore gebracht aan een publiek vol prominenten, waaronder koningin Beatrix en prins Willem Alexander. Wat dezen er van vinden is helaas nooit onthuld, maar de trots waarmee commissaris van de koningin Van Gelder even later de Blofleden aan de koninklijke hoog heden voorstelt, spreekt boekdelen. Blof is het visitekaartje van Zeeland geworden. In juli van dat jaar worden tijdens het Vlissingse straatfestival twee op tredens gegeven met het Zeeuws Orkest. Acht liedjes van Blof zijn door dirigent Joan Berkhemer voorzien van nieuwe arrangementen. De samen werking tussen de popgroep en het orkest wordt een groot succes en oogst enorme bijval van het aanwezige publiek. EMI brengt de registratie 160

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 162