POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM benadrukken. Als men in 1999 besluit in het kader van de Marlboro Flashback-tour liedjes van de vermaarde Nederlandse band Doe Maar te gaan spelen, heeft dit grote gevolgen. Als Blof in het Amsterdamse Paradiso de Doe Maar nummers ten gehore brengt zijn de drie aanwe zige ex-Doe Maar leden zo onder de indruk van de uitvoeringen en het enthousiasme van het publiek, dat ze besluiten tot een come-back. Het door Blof aangestoken vuurtje leidt in 2000 tot een nieuwe Doe Maar explosie in Nederland, die uiteindelijk resulteert in een zevental uitver kochte concerten in Ahoy. Hoewel de roem van Blof zich toch voornamelijk blijft beperken tot Nederland maakt de band een flink aantal reizen. De eerste leidt naar Spitsbergen, om daar een vermelding in het Guiness Book of Records te halen met het meest noordelijke openluchtconcert ooit gegeven. Van die reis wordt een schitterende documentaire gemaakt, die door de TROS wordt uitgezonden. Ook bezoekt Blof in 2000 de Olympische Spelen in Sydney en verzorgt daar een aantal optredens voor de Nederlandse atleten en hun begeleiders in het Holland House. Pogingen om in België hetzelfde succes te oogsten als in Nederland stran den. Ondanks het feit dat de CD op Vlaamse bodem door Vlamingen werd geproduceerd en ondanks een optreden op het vermaarde Markt rock in Leuven gaan de Belgen niet overstag voor de Nederlandstalige rockmuziek van Blof. Van links naar rechts: Chris Götte, Bas Kennis, Peter Slager, Paskal Jakobsen. (foto: Lex de Meester) 162

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 164