POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM In Nederland snelt de groep onverminderd verder van hoogtepunt naar hoogtepunt. Op 5 mei 2000 wordt Blof per helikopter van het ene bevrij dingsfestival naar het andere gevlogen om achtereenvolgens in Zwolle, Groningen, Haarlem en ten slotte op het Vlissingse Bellamypark voor tienduizenden fans op te treden. Enkele maanden later speelt de band op een voor de Vlissingse Boulevard gelegen ponton ter gelegenheid van de opening van het Film by the Sea festival. Op dit spektakel komen naar schatting zestigduizend mensen af. Als in oktober van dat jaar de nieuwe CD Watermakers uitkomt wordt niemand meer verrast door de kwaliteit van dit meesterwerk. Blof bevestigt de status die het inmiddels heeft bereikt. Succesvolle reeksen optredens op alle grote podia van Nederland worden afgewisseld met minstens zo succesvolle theatertours. In het najaar van 2000 eisen de grote inspanningen en de zware druk om elke keer maar weer de hoge verwachtingen waar te maken hun tol. Zanger Paskal Jakobsen moet halverwege een optreden in Tilburg over vermoeid stoppen. De band besluit enkele maanden rust te nemen en daarna in de agenda wat meer ruimte vrij te laten tussen de optredens, die vaak al vele maanden tot een jaar van tevoren worden vastgelegd. Vol nieuwe energie keert de band op 15 januari 2001 terug in de schijn werpers met een concert in een nagenoeg uitverkocht Ahoy. Het bedrijf Bij het windorgel. Blof draait weer op volle toeren. De vier voor het voetlicht en de vele (foto: Lex de Meester) anderen achter de schermen zorgen voor een tot in de puntjes verzorgde 163

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 165