POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM Till monkeys fly Hoewel niemand de jonge muzikanten een jeugdig ongeduld kwalijk zou kunnen nemen wordt er ruimschoots de tijd genomen om een wel overwogen keuze te maken uit de diverse aanbiedingen van grote platen maatschappijen. Ruimte om de eigen muzikale koers te bepalen staat daarbij voorop. Het wordt uiteindelijk een deal met muziekgigant Sony. Onder leiding van producer Michel Schoots (drummer van de vermaarde Utrechtse Urban Dance Squad) worden twaalf liedjes opgenomen. Dat de composities en uitvoeringen ook naar internationaal geldende normen van een zeer hoge kwaliteit zijn blijkt, als zowel Phil Nicolo als Bob Ludwig hun medewerking graag willen verlenen. Phil Nicolo, die faam verwierf door zijn werk met wereldsterren als ZZ Top en Aerosmith voorziet de opnames van een voortreffelijke eindmix. De bij leven al legendarische Bob Ludwig zorgt voor een meesterlijke finishing touch door de mastering die de uiteindelijke klank van de CD bepaalt, voor zijn rekening te nemen. Beide heren laten zonder aarzelen hun prijs fors zakken om Till Monkeys Fly naar een mondiaal niveau te tillen. Weldra is Racoon een welkome gast bij de diverse nationale radiostations en gaan de liedjes Feel like Flying en Blue Day met grote regelmaat de ether in. Racoon neemt op kosten van de platenmaatschappij een uiterst professio nele en sfeervolle videoclip op in Marokko, die frequent te zien is op de muziekzenders TMF en MTV. Gitarist Dennis Huige en zanger Bart van der Weide van Racoon. (foto: Lex de Meester) 165

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 167