POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM John Caljouw en Huib Pouwer tijdens de opna mes van Tijdgeest' op de Middelburgse markt. wel een aantal keren op tv te zien in tienerprogramma's als Moefgaga en Fenclup. Deze programma's hadden echter niet het bereik en de impact die Hoepla wel had. Cineast Johan van der Keuken maakte in opdracht van de VPRO zijn documentaire De Tijd Geest en kwam vier dagen naar Zeeland om film opnames te maken van Dragonfly. De documentaire moest een beeld schetsen van wat de jeugd in de jaren zestig bezig hield en in welke vormen ze uiting gaf aan haar ideeën. Gefilmd werd onder andere hoe Caljouw en Pouwer werden beschilderd en hoe ze zich vervolgens tussen het winkelende publiek op de Middelburgse Markt begaven. De film werd op zondagavond 29 december 1968 door de VPRO uitgezonden. In dat jaar kwam de band tot een creatief hoogtepunt. De muzikanten stapten zonder vooraf gemaakte afspraken elk podium op en alles ging vanzelf. Zo goed voelden de vier bandleden elkaar aan. En overal maak ten ze indruk. Ook zakelijk leek alles goed te gaan, hoewel men zich daar geen moment om bekommerde. Daan Padmos, binnen de muziekwereld reeds bekend als manager van Rob Hoeke en diens band, nam Dragonfly onder zijn hoede. Hij voorzag de band van moderne krachtige appara tuur en professionele instrumenten. De gebroeders De Queljoe werden regelmatig uitbetaald in schitterende gitaren. Niemand haalde het in zijn hoofd om te vragen naar zoiets banaals als de financiële situatie van de band. 172

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 174