POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM Huib Pouwer. Pink Floyd Zaterdag 17 februari 1968 was Vlissingen even het magische beatcentrum van Nederland. Op die avond trad in het toenmalige concertgebouw (het huidige Arsenaaltheater) de Engelse band The Pink Floyd op. Deze band was op dat moment zo'n anderhalf jaar oud en was al meerdere malen op de Nederlandse tv te zien geweest. De optredens in Engeland en de tournees over het Europese continent hadden The Pink Floyd al een enor me reputatie opgeleverd als spectaculaire act, die naast magische elektro nische muziek ook een indrukwekkende show met lichteffecten verzorg de. Naast The Pink Floyd trad die avond ook Dragonfly op. Voor de Zeeuwen een buitenkans om hun helden eens dichtbij huis in levende lijve te kunnen aanschouwen. Ooggetuigenverslagen zoals in de PZC spraken van een fascinerende ervaring, explosies van geluid en lichtflit sen. Dat alles in een geur van wierook. Dragonfly imponeerde in deze atmosfeer met een enorm geluidsvolume, beschilderde gezichten en een decor van langzaam bewegende projecties van vloeistofdia's. The Pink Floyd maakte zo mogelijk nog meer indruk op de 450 toeschouwers, waarvan een deel voortijdig de gang moest opzoeken om bij te komen. Dragonfly zou later dat jaar nog enkele malen het voorprogramma van The Pink Floyd verzorgen. Pink Floyd zou uitgroeien tot een van 's werelds meest succesvolle bands, die tot op heden nog indruk maakt met megaconcerten, zoals bijvoorbeeld die op het San Marcoplein in Venetie, of met de uitvoering van The Wall bij de pas gevallen Berlijnse muur. Engels avontuur Ten tijde van het concert met Pink Floyd in Vlissingen was men in Rome volop bezig met de voorbereidingen van het eerste meerdaagse openluchtfestival op het Europese continent. Grote namen uit de Amerikaanse en Engelse popmuziek zouden aantreden. Fairport Convention, Donovan, The Byrds The Pink Floyd, Captain Beefheart, Soft Machine, The Cream en andere grootheden hadden hun medewerking reeds toegezegd. Dragonfly was als enige Nederlandse en een van de weinige bands van het Europese continent interessant en goed genoeg bevonden om daar te spelen. Het in februari geplande festival werd echter vanwege de enorme belangstelling naar een latere datum ver schoven. De beoogde locatie en faciliteiten waren bij lange na niet berekend op een zo massale toeloop. 173

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 175