Het einde POPMUZIEK VAN ZEEUWSE BODEM De contacten van Dragonfly met Pink Floyd en de hitnotering van Celestial dream zorgden ook voor Engelse interesse voor de band. Deze resulteerde uiteindelijk in een reeks optredens in Londen en omstreken. In juni 1968 speelde Dragonfly in vermaarde Engelse clubs als Midle Earth, Speak Easy, Kloksheet en The Marqueeclub. Ook werd een aantal schoolconcerten gegeven in Liverpool en Brighton. Dat laatste concert gaf Dragonfly samen met de Engelse band The Cream, waarin Eric Clapton speelde. Ook werden in een Londense studio opnames gemaakt voor een nieuwe plaat. Tijdens een van de Londense concerten ontwaarde zanger John Caljouw Beatle Paul McCartney met diens broer en vrouw tussen het publiek. Niet ongebruikelijk in de jaren zestig, waarin de afstand tus sen de sterren en hun bewonderaars nog klein was, maar wel een onver getelijk moment voor de Middelburger. Helaas ontbrak hem die avond de moed om de Beatle achteraf om zijn mening te vragen over het optre den. Via via vernam men gelukkig toch nog dat McCartney net als zijn landgenoten in de zaal aangenaam was verrast door het Nederlandse psychedelische spektakel. Waar bands als The Golden Earrings en Q 65 in die tijd alleen maar van droomden was Dragonfly als eerste Neder landse band gelukt. Optreden in Engeland. Dragonfly vloog met een gecharterd vliegtuig terug om te spelen tijdens het Fly to Paradise Lowlands festival bij Utrecht. Drummer Huib Pouwer. De grote kracht van Dragonfly lag in de tegenstelling tussen poëzie en harde muziek, tussen de lieflijke zangstem van Caljouw en het ruwe gitaargeluid van De Queljoe, tussen de bestaande popmuziek en het experiment, tussen de Oosterse en de Westerse cultuur. Het was echter ook die laatste tegenstelling die regelmatig leidde tot spanningen binnen de band. De twee Zeeuwen lieten zich zwaar beïn vloeden door Hans Verhagen en de steeds groter wordende horde geestverwanten in zijn kielzog. Op de twee Ambonese band leden had het artistieke gezelschap echter totaal geen vat. Vaak doken ze onder in de plaatselijke Molukse gemeenschap en waren onvindbaar tot vlak voor het optre den. Conflicten hierover tussen de bandle den bleven niet uit. Uiteindelijk restte John Caljouw geen andere keus dan te breken met Hans Verhagen, teneinde het uiteen vallen van Dragonfly te voorkomen. Met pijn in het hart ontsloeg hij de dichter, die 174

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 176