De auteurs Wim T. van Gelder (Amsterdam, 1942) is Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland. In zijn vorige functie als Gedeputeerde Economische Zaken in de provincie Noord-Holland was hij betrokken bij de ontwikkelingen van de Noordhollandse visserij. Op verzoek van de toenmalige minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij(LNV) van Aartsen was hij voorzitter van de stuurgroep, die adviseerde over de toe komst van de Nederlandse visafslagen. Wim van Gelder is lid van het Europese Comité van de Regio's, een adviesorgaan van de Europese Gemeenschap en in die hoedanigheid co-rapporteur van het Europese Groenboek over de toekomst van het gemeenschappelijk visserijbeleid. Kees Slager (Scherpenisse, 1938), was journalist bij Het Vrije Volk, de Vara-radio en de VPRO-radio. Was vanaf de jaren '70 betrokken bij de (oppositionele) Zeeuwse bladen De Gouden Delta en Nieuw Zeeland en schreef op basis van oral history een aantal boeken die bijna allemaal betrekking hebben op de zuidwestelijke delta in de 20ste eeuw (onder andere Landarbeiders, De Ramp, een reconstructie en Zeven Zeeuwse vrouwen). Is initiatiefnemer en voorzitter van de Stichting Ooggetuigen van de 20ste eeuw', een project dat Zeeland aan een 'gesproken geschie denis-archief' van de vorige eeuw wil helpen.' Kees Bos (Wilnis,1937) was journalist en docent aardrijkskunde. Hij doceerde onder andere aan de Chr. Pedagogische Akademie te Middelburg en politieke geografie aan de MO-opleiding van de Katholieke Leergangen in Tilburg. Daarnaast was hij actief in leerplan ontwikkeling. Van 1987 tot 1997 was hij verbonden aan de Hogeschool Zeeland voor onderwijsontwikkeling en public relations. Hij is thans mede-firmant in het publiciteits- en organisatiebureau Bos Böttcher. Publiceerde in tijdschriften en schreef diverse zelfstandige publicaties. 218

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 220