DE AUTEURS Leo Santbergen (Roosendaal, 1967) studeerde Biologie aan de Land bouwuniversiteit Wageningen. Vanaf april 1992 is hij werkzaam voor Rijkswaterstaat directie Zeeland bij de afdeling Integraal Waterbeheer. Momenteel vervult hij de functie van coördinator waterbeheer Wester- schelde en is hij beleidsmedewerker voor de Internationale Commissie voor de Bescherming van de Schelde (specialisaties waterkwaliteit en ecologie). Daarnaast schrijft hij teksten en gedichten. Toine Poppelaars (Hoeven, 1959) werkte van 1980 - 1999 bij diverse gemeenten. Naast zijn werk studeerde hij Rechten en Bestuurskunde. Hij maakt sinds 1995 deel uit van de CDA-fractie in de Provinciale Staten van Zeeland. Sinds 1999 is hij gedeputeerde met in zijn porte feuille onder andere Waterhuishouding, Milieu en Energie. Andreas Oosthoek ('s-Heer Arendskerke, 1942) is dichter, journalist, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant. In 1987 verscheen de bundeling van zijn vroege gedichten De bladen terug (Meulenhoff), in 1993 gevolgd door de bundel Tijger en lam (Slibreeks). Hij publiceerde de Van Schagen-monografie Ik ga maar en ben (Den Boer), een Bulkboek (Knippenberg) over de dichter Martinus Nijhoff aan wiens biografie (Open Domein/Arbeiderspers) hij werkt. Hij verzorgde de in 1996 ver schenen documentaire uitgave M. Nijhoff, Brieven aan mijn vrouw (Bert Bakker/Prometheus). Jan Willem Bosch (Voorburg, 1955) studeerde landschapsarchitectuur aan de Landbouw Universiteit Wageningen (1983) en werkte vervolgens een aantal jaren als landschapsarchitect bij Staatsbosbeheer. In 1989 richt te hij bureau Bosch Slabbers, tuin- en landschapsarchitecten op, waarvan hij directeur is. Het bureau won in 2000 de Zeeuwse Architectuurprijs met de herinrichtingsplannen voor een zestal pleinen binnen de gemeen te Borsele. In dit boek publiceert Bosch over de studie 'Organische Groei' van Wissenkerke op Noord-Beveland. Deze studie werd in opdracht van de provincie Zeeland uitgevoerd. 219

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 221