DE AUTEURS Jaap van Velzen (Amersfoort, 1948) studeerde Sociologie van Bouwen Wonen in Utrecht. Hij is directeur van Sprekers en Congresbureau Brain Management International. In 2000 publiceerde hij in eigen beheer zijn eerste dichtbundel De Tuimelaar. Als fervent boekenverzamelaar organi seerde hij drie exposities in respectievelijk Middelburg (Provinciale Bibliotheek) en Tilburg (Katholieke Universiteit Brabant) over oude atlas sen en curieuze boeken tussen 1860 en 1940.De in het artikel geciteerde boektitels zijn uit eigen verzameling. Jan J.B. Kuipers (Zaamslag, 1953) is verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (Archeologie) en werkt als freelance auteur en redacteur. Hij publiceerde ca. 25 boeken en honderden losse bijdragen: non-fictie en fictie op het terrein van geschiedenis, archeologie, letteren, jeugdliteratuur, SF en thrillers. Kuipers werkte van 1977 tot 1983 als rubrieksauteur en redacteur voor de Encyclopedie van Zeeland, waar voor hij zo'n duizend trefwoorden verzorgde. Hij is co-auteur van enkele onderwijsmethoden, en redacteur van de Zeeuwse tijdschriften Nehalennia en Ballustrada. Recente boektitels: Zeeland 1900-2000 (1999), Van schandsteen tot straatkapel (2000; met Peter Sijnke) en Zeeuwen tegen het water (2e herz. dr., 2001). Robert M. van Dierendonck (Oostburg, 1954) studeerde klassieke talen en culturele prehistorie aan de KU Nijmegen en de Universiteit van Amsterdam. In diverse dienstverbanden is hij als onderzoeker op het gebied van de Provinciaal Romeinse archeologie werkzaam geweest bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort, waar hij o.a. een deel van recente opgravingen in Valkenburg (ZH) uit werkte en publiceerde. Sinds september 1998 is hij als provinciaal archeo loog van Zeeland werkzaam, eerst in dienst van de Provincie Zeeland, vanaf april van dit jaar bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Leida C.J. Goldschmitz-Wielinga (Veere, 1942) werkte van 1964 tot 1984 in het onderwijs en studeert thans Cultuurwetenschappen aan de Open Universiteit. Sinds 1970 is zij secretaris van de afdeling Zeeland van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland (AWN) en sinds 1988 als vrijwilliger nauw betrokken bij het archeologisch onderzoek in Zeeland. Zij werkte mee aan vele publicaties met betrekking tot de Zeeuwse archeologie en houdt zich thans bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Archeologie voornamelijk bezig met het tekenen van archeologisch materiaal. 220

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 222