DE AUTEURS Henk Hendrikse (Koudekerke, 1952) is als beheerder van het archeolo gisch depot verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (Archeologie). Sinds de tweede helft van de jaren tachtig was hij betrok ken bij veel archeologisch onderzoek en opgravingen. Hendrikse is ken ner van o.a. middeleeuwse metalen voorwerpen en werkte mee aan tal van archeologische publicaties. Ook publiceerde hij met Sjaak Fenijn het boek Groeten uit Breskens (1995), over de geschiedenis en topografie van Breskens aan de hand van honderden ansichten en fotokaarten. Rebecca van Wittene (Middelburg, 1963) studeerde aan de Rijks Pedagogische Academie in Middelburg en was acht jaar werkzaam als onderwijzeres. Ze werkte drie jaar bij Uitgeverij Zwijsen in Tilburg, waar ze zich als bureauredacteur bezig hield met de ontwikkeling van een nieuwe leermethode wereldoriëntatie. Intussen maakte ze kennis met het radio- en televisievak door mee te werken aan het programma Minjon van de AVRO. In 1990 werd het haar beroep. Bij Omroep Zeeland maakte ze verschillende programma's voor de radio. Vanaf 1999 werkt ze als programmamaker televisie. Sinds die tijd stelt ze het kunst- en cultuur programma 'Springtij' samen. Patrick Dassen (Heerlen, 1961), studeerde na zijn middelbare schooltijd twee jaar dwarsfluit aan het Sweelinck-conservatorium in Amsterdam, maar ging daarna verder met een studie geschiedenis aan de Uinversiteit van Amsterdam. Is nu als historicus verbonden aan het Duitsland Instituut bij de Universiteit van Amsterdam, daarnaast is hij werkzaam als post-doc-onderzoeker aan de Rijksuniversiteit Groningen. Promoveerde in 1999 op De onttovering van de wereld. Max Weber en het probleem van de moderniteit in Duitsland, 1890 - 1920 (uitg. Van Oorschot). Jan Piet de Klerk (Middelburg 1960) studeerde in 1982 af aan de Christelijke Pedagogische Academie in Middelburg en is sindsdien werk zaam als groepsdocent en vakdocent muziek in het speciaal en voortge zet speciaal onderwijs. Daarnaast is hij al jaren actief in de popmuziek als componist/tekstdichter en zanger van de Zeeuwse band De Niro. In 1996 drong hij als songwriter door tot de finale van de Grote Prijs van Nederland. Tegenwoordig componeert hij ook muziek bij video- en TV producties. Onlangs schreef hij het nieuwe clublied van de voetbalvereni ging Middelburg Zeelandia, ter gelegenheid van de fusie van de oude verenigingen en de verhuizing naar sportpark De Veerse Poort. 221

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 223