BON: Knip uit en plak op een briefkaart. DE STRIJD OM DE OPEN OOSTERSCHELDE was. Hij mocht pas verder nadat hij beloofd had dat de actiegroep vijf minuten spreekrecht kreeg op de verkiezingsbijeenkomst 's avonds in Vlissingen. Ook Willem Drees jr. van DS'70 strandde op een barricade van mossel- ziften, zeewier en andere attributen die met de ten dode gedoemde zee arm te maken hadden. Hij beloofde prompt dat - als hij minister van Verkeer en Waterstaat zou worden - er een nieuw en onafhankelijk onderzoek zou komen naar de mogelijkheid de Oosterschelde open te houden. Maar politici beloven wel vaker iets tijdens verkiezingstournees. In Yerseke vormde die toezegging desalniettemin een stimulans om dóór te gaan. Er werd elke week afgesproken wie welke politieke bijeenkomst zouden bezoeken. Er werden groepjes gevormd, die op elke vergadering de geachte spreker luidruchtig confronteerden met de wens van een open Oosterschelde. En die wens ging met luid applaus gepaard, daar zorgden de andere actiegroepleden wel voor, die zich op strategische plaatsen elders in de zaal hadden opgesteld. Zo kregen alle politici het gevoel dat er in Zeeland eigenlijk maar één kwestie speelde en dat was de Oosterschelde. Al die vergaderverslagen kwamen ook in de krant. Want de PZC mocht dan pro afdammen zijn, ze kon als goede regionale krant moeilijk de dis cussie op de politieke bijeenkomsten negeren. En dus ging er geen week voorbij of er stond toch wel iets over de strijd om de open Oosterschelde in die krant. Alle heisa in Zeeland ontging ook de landelijke media niet, want veel journalisten maakten deel uit van de verkiezingskaravaan. En dus ver scheen al snel het ene na het andere portret van de actiegroep in kranten Ook ik ben van mening, dat de Oosterschelde gered moet worden van afdamming. Daarom wordt ik lid van uw organisatie en stort tenminste f 7,50 op giro 50817, Bank voor Zeeland te Goes. CU wordt ik donateur en stort tenmiste f 1,— op Uw gironummer CU wil ik aktief medewerker worden en ontvang graag een uitnodiging voor de eerstvolgende werkvergadering dl verzoek ik u mij te zenden: ex affiches f 1,— per st. ex stickers a f 0,25 per st. ex brochures a f 0,10 per st. x 6 ex sluitzegels a f 0,25 per 6 ex deze krant a f 0,10 per st. CU geef ik u toestmming ook mijn naam, adres en beroep te vermelden bij een eventueel nieuwe campagne voor een open Oosterschelde. (naam, adres e d. graag op voorzijde briefkaart). Opzenden aan Postbus 33 Yerseke of N.I.Z., J. Vermeerstr. 161, Roosendaal 26

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 28