Marktonderzoek Resonansgroep 10 JAAR AQUATtSCHE ECOTECHNOIOGIE opgezet, protesteert hij daartegen in een uitvoerige brief. Daarom meen ik dat ethiek en moraal, toegesneden op het vakgebied, onmisbaar is om een evenwichtige, met cognitieve kennis en emotionele toerusting uitgeruste mensen te kunnen afleveren." Dat de opleiding een ander profiel kreeg dan Beeftink oorspronkelijk voorzag, was het directe gevolg van een marktonderzoek naar de behoef te aan mariene of estuariene ecotechnologen. Dit onderzoek werd tussen december 1988 en mei 1989 uitgevoerd. Er werden 40 bedrijven of instel lingen bevraagd. Het resultaat was dat de vraag naar mariene of estuarie ne ecotechnologen onvoldoende een aparte HBO-opleiding rechtvaardig den, maar dat bij wijziging van het concept die vraag er wél in voldoende mate zou zijn. De onderzoekers kwamen met een reeks aanbevelingen. Een verbreding van de opleiding naar aquatische ecotechnologie (waarbij ook het zoete water in de opleiding wordt meegenomen) zou een aanmer kelijke vergroting van de arbeidsmarkt opleveren. Object van de opleiding zou dan het integrale waterbeheer moeten zijn. Een andere aanbeveling was om uit te gaan van een technologische invalshoek. Afgestudeerden zouden oplossingsgericht moeten zijn met een interdisciplinaire kennis van technische, chemische, ecologische en juridische zaken, alsmede van analysetechnieken. Een derde aanbeveling was om aandacht te besteden aan schone technologie, internationalisering en talenkennis. Een dergelij ke opleiding zou in onderscheid van alle bestaande milieuopleidingen een duidelijk eigen profiel hebben, bovendien voldoende afzetmogelijk heden voor de afgestudeerden in de arbeidsmarkt en ook een internatio naal perspectief, omdat Nederland op het gebied van integraal waterbe heer een internationale sleutelpositie inneemt. iks.'Jaimie Ferdinandus Sanne Gerrits achter de informatiebalie. 'echts: discussiegroepen in het atrium van de hogeschool. Na dit marktonderzoek heeft de hogeschool de beslissing genomen de aanbevelingen op te volgen. Aan een aantal vertegenwoordigers van onderzoeksinstituten, rijkswaterstaat, waterschappen, havenschappen, ingenieurs-adviesbureaus, die aan het marktonderzoek hadden deelgeno- 39

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 41