10 JAAR AQUATISCHS ECOTECHNOLOGIE men, werd vervolgens gevraagd om mee te denken over de inhoud van de nieuwe opleiding. Dat werd de zogenaamde resonansgroep, die, na een eerste vergadering in Hoog-Brabant te Utrecht vervolgens in Vlissingen bijeen kwam. De samenstelling van de resonansgroep repre senteerde zowel het beroepenveld als de inhoudelijke kenniscomponent. De groep stond onder voorzitterschap van de toenmalige Hoofdingenieur directeur Rijkswaterstaat, Directie Noordzee, ir. D. Tromp. Voorts maak ten daar de volgende personen deel van uit: dr. ir. W.G. Beeftink, ing. B. Bouwman, beleidsmedewerker NMF, drs W.C. de Cock, hoofd onder zoek ecotoxicologie TNO Den Helder, mevrouw ir. C.T. de Graaff, advi seur oppervlaktekwaliteit Grontmij, ing. M.J.K. Heinen, havenbedrijf Rotterdam, drs C.W. Idema, hoofd onderzoek Rijkswaterstaat Directie Zeeland, ir. F.J. Kwak, hoofd afdeling landelijke zaken Rijkswaterstaat Dienst Getijdewateren, ir J. Mak, DHV, prof. Dr. P. Nienhuis, Delta Instituut Yerseke, ir. H. Onstwedder, Haskoning, ir. A.J.M. Overgaag, directeur technische dienst Hoogheemraadschap Rijnland, ir. A. Paape, directeur Waterloopkundig Laboratorium Delft, ir. M. Quaak, Volker- Stevin, ing J.H. Scheele, waterschap Schouwen-Duiveland en J. Verkiel, havenschap Vlissingen. Op 23 mei 1990 werd de groep officieel geïnstal leerd door de toenmalige voorzitter van het College van Bestuur, dr. ir. A.P. van Antwerpen. Maar toen was er al veel werk verricht en lagen de contouren er voor de opleiding, die als studierichting binnen het Hoger Laboratorium Onderwijs (HLO) was gepland, maar inmiddels door samenvoeging met de HTS onderdak kreeg bij de faculteit HTS/HLO. Commissaris van de Koningin Wim van Gelder (foto links) en Klaus Töpfer (foto rechts) in discussie met jongeren. Curriculum Zo startte in het collegejaar 1990-1991 de nieuwe studierichting met een propedeuse, terwijl er nog volop aan het curriculum van de gehele oplei ding werd gesleuteld. Een tweetal deskundigen werd aangetrokken om, op basis van de inbreng van de resonansgroep en van het veelzijdige beroepenveld van de toekomstige aquatisch ecotechnologen, de bouwste nen voor het curriculum aan te dragen. Het waren drs. A.W. Fortuin van het Delta Instituut in Yerseke en ir. A.P. Vos, hoofd van de hoofdafdeling Waterhuishouding en Waterkeringen Rijkswaterstaat Directie Zeeland. Er was een voortdurende feed-back met de resonansgroep. Van meet af 40

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 42