Toekomst 10 JAAR AQUATISCHE ECOTECHNOIOGIE Schelde-estuarium aan de buitenwereld bekend te maken met welke pro blemen Aquatisch Ecotechnologen in de praktijk geconfronteerd worden. Een kleine 200 deelnemers woonden het symposium bij. Naast regionale publicitaire belangstelling was die er ook van landelijke media (Trouw, NRC, Volkskrant, ANP-nieuws). Toen wel. ndertekening van de eclaration of support door Jennifer Francis mens de Gender and ter Alliance (foto links) Gedeputeerde Toine oppelaars namens de ovincie Zeeland (foto rechts). Dat symposium was een regionale aangelegenheid met Vlaamse en Nederlandse inleiders. De stap die de opleiding in 2001 heeft gezet is een veel grotere. Voor het eerst een volwassen internationaal congres. De impact er van is nog niet te overzien, maar dat die groots zal zijn ligt in de verwachting. Immers in veertig landen en in alle watermedia is aan het Youth World Water Forum bekendheid gegeven. De acties van het Yout World Action Team zullen nog van zich doen spreken. En zeker is dat op het derde Wereld Water Forum in Japan in 2003 ook aquatisch ecotechnologen van de Elogeschool Zeeland hun stem zullen laten horen. Tijdens een bijeenkomst in de Nieuwe Kerk in Middelburg werd als onder deel van het Youth World Water Forum een 'declaration of support' ondertekend door 16 bedrijven, overheden en instellingen. Daarin spre ken zij uit het YWAT te steunen met kennis, contacten en met het verkrij gen van sponsorgelden. Onder de ondertekenaren waren Unesco, Unep, Global Water Partnership, Nederlands Water Partnership, Ministerie van Verkeer en Waterstaat, Provincie Zeeland, Arcadis, Delta Nuts Bedrijven, DHV, Iwaco, Unilever. De Hogeschool Zeeland gaf het YWAT alvast een startkapitaal van vijftigduizend gulden mee. De Zeeuwse gedeputeerde Toine Poppelaars had het laatste woord. Deze watergedeputeerde van de provincie legde het verband tussen de concrete praktijk van waterbeheer en de noodzaak van de bewustwording van het levensbelang van water. Om dat laatste te onderstrepen overhandigde hij aan Lein Labruyère, de voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool Zeeland een plastiek als symbool voor de hoop dat het werk van het Jeugd Wereld Waterforum voortgezet zal worden en effect zal sorteren. Een symbool dat het Olympisch vuur van enthousiasme voor 'slim omgaan met water' brandend moet houden. 43

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 45