Het Schelde Informatiecentrum (S.I.C.) DICHTER BIJ DE ZEEUWSE DELTA gen en particulieren. Wie interesse heeft kan contact opnemen met het secretariaat van het Scheldefonds. De doelstelling van het Schelde Informatiecentrum komt aardig overeen met die van het Scheldefonds. Het informatie- en documentatiecentrum streeft ernaar alle belanghebbenden, beroepsmatig en particulier, te infor meren over en te betrekken bij het wel en wee van het Schelde-estuarium in al zijn facetten. Het Schelde Informatiecentrum valt onder het Bestuur lijk Overleg Westerschelde. Hierin zitten naast de Provincie Zeeland (voorzitter), alle bij de Westerschelde betrokken ministeries, gemeenten en waterschappen. Vlaanderen is waarnemer bij dit overleg. Belangrijk speerpunt voor de komende jaren is de versterking van de samenwer king met Vlaanderen. Zo zijn er gesprekken gaande over uitbreiding van het centrum met een Vlaamse medewerker. Het centrum verzamelt belangrijke rapporten en beleidsnota's over het Schelde-estuarium. Daarnaast geeft het centrum samen met Vlaanderen de Schelde Nieuws brief uit, een gratis kwartaalblad dat informeert over verschillende aspec ten van het Schelde-estuarium. Via de internetsite (www.scheldenet.nl) verzorgt het centrum actualiteiten, achtergrondinformatie en informatie over grootschalige projecten in het estuarium waaronder de langetermijn- Het team van het Schelde visie. Een van de educatieve projecten betreft de ontwikkeling van het Informatiecentrum staat Schelde lespakket voor basisscholen in Vlaanderen en Nederland, klaar voor al uw vragen over Zeeschelde en wes terschelde. Van links naar rechts: Jaap Consemulder, Ed Stikvoort, Bert van Eek en Anja Phernambucq. 58

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 60