WATER IN ZEELAND In de toekomst (de planperiode 2001-2006 en verder) wil de provincie meer dan thans aansluiten bij de fysieke potenties/gradiënten van de watersystemen. Daarbij proberen we bewuster om te gaan met de geli miteerde beschikbaarheid van middelen. Dit betekent dat er keuzes ge maakt en prioriteiten gesteld moeten worden. Daarbij laten we ons leiden door de kansen en verwachting op een hoog rendement (inclusief milieu rendement). Samenwerking met andere overheden en belanghebbenden zorgt er voor dat projecten elkaar kunnen versterken en of kunnen mee liften met andere initiatieven. Voor de ontwikkeling van het waterhuishoudingsplan 2001-2006 vormen de nota Thema's voor de toekomst' (agenda voor omgevingsbeleid) en de landelijke 'Vierde nota waterhuishouding' het beleidskader. De alge mene lijn die voor het waterbeheer in de Vierde nota waterhuishouding is vastgelegd luidt: behoud wat goed is, repareer wat niet goed is, voor kom dat nieuwe schade ontstaat en probeer nieuwe kansen te creëren. Om te kunnen inspelen op nieuwe ontwikkelingen op de langere termijn moeten we rekening houden met natuurlijke processen en potenties van water en watersystemen. Dat alleen is niet voldoende. We moeten ook vorm geven aan een versterkte samenhang binnen waterbeheer en tussen water-, en milieubeleid enerzijds en ruimtelijke ordening anderzijds. In het waterhuishoudingsplan staan de volgende streefdoelen: Deesche watergang "De Dee" bij Kattendijke. N; jurgebied met zilte ■etatie in de herfst. 67

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 69