ORGANISCHE GROEI VAN WISSENKERKE aanpasbaar bouwen door een flexibele opzet van de woning en of de woonomgeving, zodat die op eenvoudige wijze kunnen worden aange past aan veranderende omstandigheden; het streven naar autoluwheid van de woonomgeving, eventueel uitge voerd als 30-km-zone; het afstemmen van de woonomgeving op vrijtijdsbesteding/recreatie. Er zijn vijf locaties mogelijk voor het realiseren van een op het dorp aan sluitend uitbreidingsplan, dat zich geleidelijk op organische wijze kan vullen met bebouwing en dat uiteindelijk een herkenbare en markante ruimtelijke structuur oplevert: West, Zuid, Oost, Noord en Noordoost. Maar niet alle mogelijkheden zijn even goed! Bij de locatie West wordt de ingeslagen uitbreidingsrichting naar het zuidwesten doorgezet met de dorpsdijk als basis. De boomdijk vormt een logische westelijke grens. Nadeel is dat het gebied moeilijk is aan te slui ten op het bestaande dorpsgebied. In het noorden liggen de begraafplaats en de sportterreinen waar een route doorheen zal moeten worden gepland. Ook heeft deze uitbreiding geen duidelijke mogelijkheden voor het aansluiten van wegen of paden naar het dorpshart. Tenslotte heeft deze locatie als nadeel dat het dorp ruimtelijk gezien uit balans raakt. Ook de locatie Zuid vormt een vervolg op de bestaande stedenbouw kundige massa van het dorp. De plattegrond van Wissenkerke krijgt een strakke langgerekte vorm. Het uitbreidingsplan wordt in het zuiden begrensd door de Oostmolenweg en sluit aan op de Dorpsweg, de toe gangsroute vanaf de N255. Uitvoering van dit plan zal het karakter van de entree van het dorp sterk bepalen. De locatie ligt ten opzichte van het dorpshart excentrisch en is moeilijk aan te sluiten op de bestaande woon gebieden. Een uitbreiding hier volgt de ingeslagen weg van de bestaande uitbreidingen. De ruimtelijke relatie met het oude Voorstraatdorp wordt er niet beter mee! Inlaag ten noorden van de Keihoogte. 84

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 86