ORGANISCHE GROEI VAN WISSENKERKE De locatie Oost betreft het gebied te oosten van de Dorpsweg. Deze loca tie is ten zuiden van de bestaande bebouwing aan te sluiten op de toe gangsweg vanaf de N255 en in het noorden op de Dorpsdijk. Een uitbrei dingsplan hier is goed aan te sluiten op het bestaande dorp. De histori sche dorpskern ligt daarmee weer in het midden van de bouwmassa. Een nadeel is echter dat de windmolen 'de Onderneming' wordt ingebouwd. Het landelijke karakter van de historische kern zal daardoor ernstig geweld worden aangedaan. Ten noorden van de Dorpsdijk ligt het Tuindorp. Aansluitend op Tuin dorp kan in de richting van de Oosterschelde aan woningbouw worden gedacht. Het gebied kan worden ontsloten via de Dorpsdijk en de Kei- hoogteweg. Ook hier geldt dat door deze uitbreiding de historische kern weer in het centrum van het dorp komt te liggen. Bovendien hebben de bewoners de dijken en inlagen langs de Oosterschelde als recreatief uit loopgebied. Nadeel van deze locatie is dat het gebied Tuindorp wordt ingesloten door het nieuwe woongebied. De locatie Noordoost in de oksel van de Keihoogteweg en de Dorpsdijk is ook een mogelijk gebied voor woningbouw. De ontsluiting kan een voudig worden gerealiseerd via de Dorpsdijk, net als het historische Tuindorp. De locatie ligt relatief vrij in het landschap, maar is door de Dorpsdijk toch duidelijk met het dorp verbonden. Ook hier is de Ooster schelde, met haar dijken en inlagen beleefbaar. Uit de afweging van de diverse locaties komt het gebied ten noorden van het huidige dorp in de Vlietepolder als het meest kansrijk naar voren. De belangrijkste overweging hierbij is dat de reeds aanwezige nieuw bouw aan de zuid- en oostkant van het dorp goede ruimtelijke relaties tussen het oude en het nieuwe dorp in de weg staan. Door niet direct aansluitend op het bestaande dorp te bouwen wordt tevens voorkomen Weids landschap sussen Wissenkerke Oosterscheldedijk. 85

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 87