1991 - 2001 Tien jaar Aquatische Ecotechnologie Hogeschool Zeeland viert jubileum van een unieke wateropleiding met Youth World Water Forum 'iiks: Z.K.H. Prins Willem - lexander ontvangt sym- olisch water uit een van continenten als onder deel van de handeling, waarmee hij de website www.ywwf.net opende. Rechts: Staatssecretaris van Verkeer en Water staat drs. Monique de Vries. (foto's: Lex de Meester) "Dat één opleiding hier zoiets teweeg kan brengen", zei Prins Willem Alexander tijdens een informeel samenzijn in de morgenpauze van de tweede dag van het Youth World Water Forum, dat van 25-28 juni 2001 in Vlissingen gehouden werd. Het was dan ook een groots congres met honderden studenten en 'young water professionals' uit de gehele wereld. Drie dagen discussieerden ze met elkaar en met senior-deskundi gen van wereldfaam. Meer dan discussies voeren, smeedden ze plannen om acties te ontketenen. Acties die de bewustwording van het levensbe lang van water en van omgaan met water moeten vergroten en verster ken in de regio's waar ze vandaan kwamen. In juni 2001 is er inderdaad een waterbeweging ontstaan van studerende en afgestudeerde jong vol wassenen (18-30 jaar) die van invloed zal kunnen zijn op de waterpolitiek in de wereld. Prins Willem Alexander opende hun website, die voor hen het virtuele trefpunt is, waar ze elkaar blijven ontmoeten en informeren. Politieke en wetenschappelijke mondiale sleutelfiguren waren er getuige van, sterker, ze deden stimulerend en enthousiasmerend mee. We noe men Klaus Töpfer, na Koffi Annan de tweede man van de Verenigde naties, Executive Director van het United Nations Environment Programme. Deze vroegere Duitse minister van ruimtelijke ordening en stedelijke ontwikkeling was de vorige avond met een nachtvlucht uit Nairobi vertrokken, kwam vroeg in de morgen op Midden-Zeeland aan en vertrok aan het eind van de dag, omdat hij de volgende morgen weer in Nairobi een belangrijke vergadering moest voorzitten. Dat doet zo'n man natuurlijk niet zomaar voor het initiatief van de Vlissingse Aquatisch 35

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 37