10 JAAR AQUATISCHE ECOTECHNOIOGIE Ecotechnologen. Het tekent het belang dat hij er aan hecht. We noemen ook de Japanner Hideaki Oda, de Secretaris-Generaal van het Derde Wereldwaterforum, dat in 2003 in Kyoto wordt gehouden. Deze voorma lige Directeur-Generaal van zeg maar de Japanse equivalent van Rijks waterstaat vond het Youth World Water Forum belangrijk genoeg om er drie dagen bij te zijn. Dat gold ook voor de Australische Judy Henderson van de World Commission on Dams, voor Indira Khurana van het Centre for Science and Environment uit India, voor Abul Quassem van de Water Resource Planning Organisation uit Bangladesh, voor Patrick Meire van de Universiteit van Antwerpen. Er zijn tientallen bekende namen aan toe te voegen, die zich voor een of meer dagen bij die enthousiaste en des kundige jongeren voegden. Jongeren, die hier vanwege hun aantal naam loos blijven. Ze hebben die dagen keihard, tot in de kleine uurtjes gewerkt aan het opstellen van concrete plannen en aan het samenstellen uit hun midden van een Youth Action Team, dat in de komende jaren de kar gaat trekken. Jongeren uit 40 verschillende landen, uit alle continenten. Er ont braken slechts de dorpse journalisten uit de Randstad. Voor hen is de afstand van Den Haag of Hilversum kennelijk een te grote barrière, een enkele uitzondering daargelaten, zoals iemand van het Radio 1 Journaal. Wereldomroep was wel present, net als de BBC en in veel landen, waar uit de vertegenwoordigers aanwezig waren, is wél publiciteit gegeven aan het forum. Zo ook in Zeeland, uitvoerig door de PZC, die vooraf met een uitstekend dossier uitkwam en dagelijks over het forum berichtte. Omroep Zeeland besteedde er eveneens vooraf en dagelijks tijdens het congres via radio en TV veel aandacht aan. "Zeeuwse hogeschool in één klap op de wereldkaart", zo opende het speciale PZC-katern. En zo was het. Staatssecretaris Monique de Vries heeft in Vlissingen haar openings toespraak gehouden voor een wereldforum! Dat alles vanwege een jubi leum. Tien jaar Aquatische Ecotechnologie. "Als er nu nóg mensen in de waterwereld zijn, die nooit van onze opleiding gehoord hebben, dan weet ik het niet meer", verzuchtte opleidingsmanager Rien Boeije. We denken dat hij gerust kan zijn. Links: Voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool Lein Labruyère en Mr. Hideaki Oda, Secretaris-Generaal van World Water Forum 3. Rechts: Ronde tafel gesprek met Dr. Klaus Töpfer, Prins Willem Alexander, Hideaki Oda onder leiding van James Dorsey (geheel rechts). 36

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2001 | | pagina 38