EEUWS CENTRUM NATUUR EN LANDSCHAP Het Zeeuwse Landschap en het Zeeuws Biologisch Museum zijn echter overtuigd van het belang dat een Centrum voor Natuur en Landschap zou hebben. Zeeland zou er een voorziening mee krijgen die ingaat op kernaspecten van de provincie, die gaat over de provincie zélf. Met het Centrum voor Natuur en Landschap zou de provincie niet alleen een voorziening in huis krijgen die een 'must' is voor alle inwoners, maar ook een die van belang is voor de vele bezoekers van de provincie. De provincie heeft, als het om recreatieve mogelijkheden gaat, behoefte aan voorzieningen die bezoekers buiten de strandrecreatie om gelegen heid bieden hun tijd op een plezierige wijze door te brengen. En die ook een categorie van meer cultureel en op natuur georiënteerde bezoekers trekken. Al deze aspecten zijn recentelijk nog in kaart gebracht door het onderzoeksbureau Arba Minch. De conclusie van hun onderzoek is ondermeer dat er een duidelijke markt is voor het nieuwe centrum. Belangrijk is nu vooral dat naast Het Zeeuwse Landschap en het Zeeuws Biologisch Museum ook de locale en provinciale overheden hun positie bepalen. Wie een idee wil krijgen van wat er zo al mogelijk is, zou eens een bezoek moeten brengen aan 'Kasteel Groeneveld' in Baarn (eigendom van Staatsbosbeheer), waar sedert 1980 het 'Nationaal centrum voor bos, natuur en landschap' is gevestigd. De hoogwaardige en veelzijdige cultu rele instelling die daar is opgebouwd, zou op de locatie Westhove een fantastische Zeeuwse pendant kunnen krijgen. Als de politieke wil er maar is en men voldoende doordrongen is van het nut, ja de nood zaak, van een Zeeuws Centrum voor Natuur en Landschap. De locatie is er geknipt voor. Nu nog de gezamenlijke wil om het te realiseren. In Zeelandboek deel 5 staat het artikel 'De Zeeuwse verdronken dorpen en hun monument' van de hand van Jan J. B. Kuipers en Robert M. van Dierendonck. Rechterpagina boven: Het kasteelcomplex Westhove. Links de Orangerie waarin het Zeeuws Biologisch Museum gevestigd is, rechts het kasteel. Onder: De Orangerie, waarin het Zeeuws Biologisch Museum gevestigd is. 146

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2002 | | pagina 148