VAN MISSISSIPPI NAAR WESTERSCHELDE gemonteerd worden. Op het oog een onmogelijke klus. In overleg met de andere bandleden ben ik akkoord gegaan. We hadden één eis: we wilden samenwerken met hetzelfde team waarmee we ook 'Allemaal Anders' hadden opgenomen: Mike van den Beemt en Jakko van der Heijden. Het toeval wilde dat ik in de meivakantie een huisje in de Pyreneeën had gehuurd en daar de rust zou kunnen vinden om me aan het schrijven van de liedjes te wijden. Voordat ik op vakantie ging hebben we met de band een aantal oefenmomenten afgesproken en zodra ik met mijn teksten terugkeerde uit 'La Douce France' zouden we aan de slag gaan. Veerbootliederen Het schrijven van de teksten was gewoon hard werken. Schrappen, ver anderen, verscheuren, herschrijven, ideeën uitwerken, combineren. Alle bandleden hadden hun ideeën en ervaringen met de boot voor me opge schreven en ook familieleden, collega's en vrienden droegen hun steentje bij. Met mijn aantekeningen ben ik aan de slag gegaan. Mijn eigen herin neringen aan de boot stammen al uit mijn vroegste jeugd. De familie van mijn vaders kant kwam uit West-Zeeuws Vlaanderen. We gingen daarom ook vroeger vaak met de boot over naar familie. Ook nam mijn vader me regelmatig mee naar kermiskoersen in Zeeuws Vlaanderen. Tijdens het schrijven van de liedjes kwamen die herinneringen weer boven. Ik ging in mijn geheugen terug naar momenten die ik als kind met mijn vader had beleefd. In het lied "Land van mijn vader" schreef ik het ver driet over het verlies van mijn vader in maart, een beetje van me af. Theo Individuele foto's: Mike van den Beemt Ik heb een oude foto, mijn vader nam hem op de boot Ik sta aan de reling, naast een vrouiv in petticoat Die opwaait in de wind, een vlucht fijnmazig gaas Een Zeeuwse Marilyn Monroe, pa had oog voor zoiets fraais Naast haar een man met vetkuif, iets uit model gewaaid Een rooksliert van een shagje, dat hij net heeft gedraaid Ik kan de meeuwen horen krijsen, ik voel de deining in mijn buik Ik ruik de zilte zeewind, als ik naar die foto kijk We gingen met de boot, naar Oostburg of Cadzand Het leek een andere wereld, daar aan die overkant Het was een wereldreis, van nog geen halfuur Land van mijn vader, altijd avontuur ("Land van mijn vader", 2002 Sjef Hermans, Munich Music Er is in Zeeland ten aanzien van de veerdiensten een soort "collectief geheugen". Iedereen die ik sprak had zo zijn eigen ervaringen met de boot. Als je al die verhalen naast elkaar legde dan kwamen er op den duur een flink aantal gemeenschappelijke, voor iedereen herkenbare zaken uit. Die heb ik geprobeerd in teksten te vatten. En gezien de reac ties van vele mij bekende en totaal onbekende mensen leek ik daar rede- 192

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2002 | | pagina 194