Steden aan zee Voor de realisering van de visie is het noodzakelijk om economische dra gers te vinden. Nadat de Zeeuwen eeuwenlang met hun rug naar het wa ter hebben gestaan (bron: Van Gelder, Commissaris van de Koningin in Zeeland) beginnen ze nu eindelijk hun blik naar de zee te richten. Steden als Sluis, Middelburg en Bergen op Zoom kijken voor hun verdere ont wikkeling allemaal naar het water. Sluis heeft z'n plan 'Sluis aan Zee' dat voorziet in woningbouw en jachthavenontwikkeling. Middelburg wil graag het Veerse Meer naar de stad halen in combinatie met woningbouw aan het water. Bergen op Zoom wil de Binnenschelde vóór de stad verbinden met het -bij voorkeur- zoute Zoommeer en wil zijn havenfront herstellen. H Jacobakanaal zou het V irse Meer, vlak achter de eerse Dam, verbinden me: de Oosterschelde. De wa sport zou een rondje 01 Noord-Beveland kun nen varen en de water- i< /aliteit van het Veerse Me zou flink verbeteren. iron: Provincie Zeeland. Geen onderonsjes De tijd dat ambtenaren en bestuurders in besloten onderonsjes bepaalden hoe het moest met het land is voorbij. Het project Delta InZicht brengt niet alleen Zeeuwen, Hollanders en Brabanders bij elkaar, het betrekt ook alle relevante overheden erbij. Provincies, waterschappen, departe menten als Verkeer en Waterstaat, LNV enz. Op vrijdag 8 december 2000 organiseerden de drie betrokken provincies een Symposium over de toe komst van de Delta in Vlissingen. Een dag met wetenschappers, ambte naren, bestuurders en geïnteresseerden. Op 20 maart 2001 vond in een mooi kasteeltje in Breda een bijeenkomst plaats die als resultaat oplever de 'Een gedroomd Deltagebied', een toekomstbeeld van de Delta nu eens niet gehinderd door randvoorwaarden van geld, ruimtelijke beperkingen, enzovoort. Vervolgens zijn in een zogenaamde Confrontatiebijeenkomst droom en werkelijkheid naast elkaar gezet. Daar rolden in feite de vraag- 69

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2002 | | pagina 71