DE DRVKKERY Foto: "We liggen elkaar en we vertrouwen elkaar." Dick Anbeek (L) en Lex de Looff. Kruip in de huid van de klant Dick: "Onze bedrijfsfilosofie kwam goed overeen. Het gaat Lex en mij allebei om de relatie met de klant. We kruipen een beetje in z'n huid. Wanneer een school problemen heeft, springen wij erin. We leveren niet alleen boeken, maar ook veiligheidsbrillen of we verhuren garderobe kastjes. Zelfs de verzuimadministratie kunnen we voor een school op poten zetten. We maken readers of we verkopen kaartjes voor een cul turele activiteit. Er werken nu twintig mensen op fulltime-basis in onze studieboekhandel. Je moet bedenken dat het in studieboeken twaalf weken knetterhard werken is, dus twaalf weken hollen en als je niet oppast de rest van het jaar stilstaan. We willen niet dat onze mensen dan weggaan. We investeren in mensen, en willen die mensen en hun kwaliteiten graag aan ons binden. Dus moeten we steeds weer nieuwe activiteiten ontplooien in de rest van het jaar, om dat mogelijk te maken. We hebben nogal wat academici in dienst en die kunnen eventueel zelfs bijspringen als leerkracht. Doctorandussen in de klassieke talen, Frans, Spaans, Nederlands, geschiedenis, archeologie, informatica, een aantal afgestudeerden aan kunstacademies." De Studieboekhandel bevindt zich nu achter de Hogeschool Zeeland in Vlissingen en er zijn servicepunten op het ROC Westerschelde in Terneuzen en de Hogeschool in Vlissingen. centage net andersom. Lex was meer gericht op het hoger en middelbaar beroepsonderwijs en wij meer op de middelbare scholen. Het was de tijd van de grote fusies in het onderwijs, en ook aan leverancierszijde vond een sterke concentratie plaats. Het kwam voor dat Lex een directiekamer uit kwam terwijl ik na hem binnenging. Op een bepaald moment zeiden we tegen elkaar: "Als we het eens samen gingen doen?" In 1995 zijn we daar op een goeie dag gewoon mee begonnen, zonder contract. We liggen elkaar en we vertrouwen elkaar." Lex de Looff en Dick Anbeek waren het snel eens over drie doelen: we willen de beste boekhandel van Nederland in Middelburg realiseren; er moet een goede algemene boek handel in Vlissingen komen; de studieboekhandel, die versnip perd was over diverse vestigingen moest opnieuw gehuisvest worden. 123

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 125