Leukste boekwinkel van Nederland DE DRVKKERY Koffie en kunst in de overdekte binnentuin. De formule die Dick Anbeek in zijn hoofd had voor 'de beste boekhandel van Nederland' bestond uit vier elementen: boeken, CD's, culturele activiteiten en een koffiecorner. Er moest een nieuw pand komen want de bestaande winkel op de Burg was 240 vierkante meter en dat opper vlak wilde hij minstens verdubbelen. Ook moest de ruimte heel efficiënt zijn ingericht, rolstoelers moesten tot in elk hoekje kunnen komen. Het gebouw van het Waterschap Walcheren leek geschikt maar bleek niet te koop. Nu is daar de ANWB gevestigd. Ook is serieus gekeken naar een groot pand in de Segeersstraat, waar voorheen een kerk gevestigd was. Eind 1996 werd de keuze gemaakt voor het voormalige pand van de Provinciale Zeeuwse Courant aan de Markt in Middelburg. Het pand kwam vanaf december 1997 beschikbaar. Nog geen half jaar later, op 28 mei 1998, wordt de Winkel in Woord, Beeld en Geluid, De Drvkkery geopend. Dick: "In de periode 1997, begin 1998 hebben we tegelijkertijd de juridische structuur, de bouw en het creatieve concept ontwikkeld. Dat moest ook, want die drie din gen grijpen voortdurend in elkaar. Lex en ik konden het totale project niet alleen financieren. Koos Scherphuis en Frans van de Velde, inmiddels ex-eigenaren van de PZC, waren bereid om mee te financieren in het vastgoedgedeelte en de conceptontwikkeling. Samen met hen en met horecaon dernemer Co Goossen en architect Ernst van Rennes vormden Lex en ik het bouwteam. Vanuit onze ver schillende rollen hebben we dat half jaar heel goed nagedacht. De architect is een fantastische man, al heb ik veel verhitte discussies met hem gevoerd. Hij is architect en ik weet hoe je boeken verkoopt. Iemand die poëzie of literatuur zoekt, wil snuffelen en wil het liefst in een rustig hoekje lezen. Daar moet je dus geen spelletjes met lawaaierige kinderen bij heb ben of muziek. Literatuur wordt overigens het meest gekocht door vrouwen tussen de veertig en de 124

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 126