HET WOOLDHUIS En, wat heel bijzonder is, hij reist af naar zijn huis in Vlissingen waar hij volgens eigen zeggen veel te weinig is. Zijn vrouw, Vlissingse van geboorte, brengt er wel een deel van de zomer door, maar Van der Werf zelf heeft (nog) te weinig tijd om van zijn huis te genieten. De koffie begint eindelijk te pruttelen en Van der Werf praat honderduit over het herstel van de keuken en de rest van het huis. „Als jongen fietste ik, toen ik op de Zeevaartschool zat, langs dit huis. Ik dacht vaak "als ik ooit nog eens genoeg geld heb, wil ik hier wonen". Op deze kinderfoto staat staat Johan van der Werf links hand in hand met zijn tweelingbroertje Arnold. De foto is genomen in Johan's geboorteplaats Elten bij Nijmegen. Van der Werf kwam naar Zeeland om de Zeevaartschool te doen. Een groot gezin met een vader die een goede en degelijke studie op prijs stelde, was de basis van Johan's latere loopbaan. De vrijheid lonkte. De vrijheid en ook de zee. In Vlissingen verbleef Van der Werf, zoals zoveel van zijn studiegenoten in het internaat van de Zeevaartschool. Hij beleef de dat niet als zwaar of vervelend. Eerder als een prettige tijd waarin hij zich kon ontplooien en waar hij met leeftijdgenoten een boeiende tijd door maakte. In die tijd ontmoette Van der Werf ook zijn echtgenote. Zij was ook de reden dat hij uiteindelijk niet lang op zee was te vinden. „Ik vond het wel leuk, maar het had ook zo zijn nadelen. Een ervan was dat je lang van huis was en dat je moest oppassen niet te vervreemden van thuis". Johan had geluk, hij kon bij de Zeevaartschool en daarna bij Hotel Britannia komen als manager. „Waarom niet. Je leert op de Zeevaart school al een heleboel van management en de hotelbranche had mij altijd al getrokken". Ook toen kon hij niet vermoeden dat hij later dat prachtige huis aan de kop van de boulevard zou kopen. ,,We besloten nu echt Vlissingen te verlaten en naar Domburg te vertrekken. Totdat we Het Wooldhuis zagen. De bekroning van het einde van de boulevard. Het huis markeert dat, maar we zagen ook dat het op uitzicht naar alle kanten ontworpen ivas. Hans regelde een overnachting en aldus kwamen we die avond na een fietstocht over Walcheren wederom in Vlissingen terug. Maar nu als gasten in Het Wooldhuis. We zagen het uitzicht dat door architect Roosenburg tot een grote deugd verheven isDie nacht deden we geen oog dicht. Zeeschepen met lichten aan schoven door de duisternis en ik verloor mijn hart aan Het Wooldhuis". Deze passage schrijft Rijksbouwmeester prof. Ir. Wytze Patijn in zijn Voorwoord voor het boek Het Wooldhuis dat in 1996 is uitgegeven door de Stichting Wooldhuis Vlissingen in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. 136

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 138