HET WOOLDHUI5 op prijs als anderen dat bij mij ook doen". Als hij lang nadenkt, kan hij zich voorstellen dat anderen hem wel eens hard vinden. Maar wat hem betreft is dat een eufemisme voor direct. „Ik zeg waar het op staat. Niet op een onaardige manier hoor. Maar ik vind dat mensen recht hebben op een eerlijke benadering". Op 20 augustus 1931 werd op een markante plek op de boulevard van Vlissingen de eerste steen gelegd voor een bijzonder complex; Het Wooldhuis. Ontworpen door architect ir. Dirk Roosenburg in opdracht van toenmalig burgemeester Van Woelderen. De vierjarige Helene van Woelderen mocht de eerste steen leggen. Het werd een geraffineerd complex vol symboliek en uiterst doordacht vormgege ven. Het kenmerkt zich door een sterke wisselwerking met de nabije omgeving kust, lucht en ruimte. Behalve dat de architectuur - elementen bevat van de zee vaart, de duinen en de lucht - vormt het huis het middelpunt van de 'drie assen der economie'. Eerste steenlegging op 20 augustus 193 I door de dan vierjarige Heieen van Woelderen. „Het is eigenlijk met veel zaken zo als met dit huis. Ik heb er lang op gewacht en toen ik de kans kreeg het te kopen en ik het kon betalen, heb ik het direct gedaan. En toen hebben we er heel veel aandacht aan besteed om het zo perfect mogelijk in stijl te krijgen; en ook zo aange naam mogelijk. Het was een heel bijzonder project". Zoals met het huis, zo ging het ook met de loopbaan van Van der Werf. Toen hij in Britannia was uitgekeken, wilde hij wel wat nieuws en kon hij in 1981 verzekeringen gaan verkopen bij AGO, de voorganger van AEGON. Hij kreeg de functie van verkoopleider om vervolgens posities bij onder meer Spaarbeleg, AEGON Schade, AEGON Particulieren en AEGON Zakelijke Markt Leven te bekleden. Sinds 1992 is Van der Werf lid van de directie van AEGON Nederland. Hij is ook verantwoordelijk voor de Meeüs Groep (de grootste assurantietussenpersoon van Neder land) en de joint venture van AEGON met Albert Heijn. Een lange loop- 139

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 141