HET WOOlDHUtS In zijn intreerede 'tussen schraalheid en overdaad' van 18 november 1994 omschreef profIr. Wytze Patijn als hoogleraar van de Technische Universiteit te Delft, de architectuur van Het Wooldhuis als volgt: Het huis is een wonderlijke combinatie van de Engelse landschapsstijl met invloeden van Berlage en Frank Lloyd Wright. Het uiterlijk is ogenschijnlijk traditioneel met de schuine kap en de gebakken rode dakleien. De architectuur is ingetogen. Zonder sober te zijn. Hier geen nutteloze overdaad, geen spektakel, maar liefde voor materiaal en detail. Van der Werf heeft naast Het Wooldhuis en zijn vrouw nog een bijzondere band met Zeeland. Hij is vice-voorzitter van de Raad van Commissarissen DELTA N.V. in Middelburg. Net als over AEGON spreekt hij met respect over dit bedrijf. „Het is een bijzonder bedrijf en Zeebad Vlissingen in 1932. Een vrij gebruikelijk beeld in die dagen. Het ziet zwart van de mensen, flanerend over de boule vard, met op de voor grond het oude hotel Brittannia. Geheel links is het zojuist gereed geko men Wooldhuis te zien. Foto: gemeentearchief Vlissingen baan dus bij het bedrijf AEGON. Nooit de behoefte gehad om weg te gaan? „Dat hoefde ook niet. Elke keer lag er een nieuwe uitdaging klaar en ik kreeg de kans me te ontplooien en te ontwikkelen. Vooral het opzetten van nieuwe afdeling en of units vond ik boeiend. Spaarbeleg is zo'n voorbeeld. Dat vond ik fantastisch om te doen. Nu ik lid ben van onze Raad van Bestuur liggen er weer nieuwe uitdagingen te wachten". Door zijn dadendrang en succes kwam Van der Werf op zijn huidige positie. Wat daarna? „Ach ik ben tevreden. Nee echt. En als er iets voor bijkomt dat voor mij is weggelegd, zien we wel weer. Er is nog zoveel te doen in deze baan". 140

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 142