DE ROEM VAN YERSEKE verdubbeling van de secundaire activiteiten leidt tot verwatering, die voor geen van beide partijen goed is. Er is nog iets: voor de realisering van het voorliggende plan voor het bezoekerscentrum Nationaal Park wordt gebruik gemaakt van een deel van de grond, die door Waterland is gepacht. Dat is een probleem. Ton Verbree is bestuurslid van het Nationaal Park Oosterschelde. Hij ziet de kritiek op de ambitieuze plan nen ook wel, maar vooralsnog staat het bestuur achter de plannen, mits de voorzitter van het bestuur, John Lilipaly, er in slaagt om het benodig de geld bijeen te brengen. Daarvoor heeft hij tot november van dit jaar (2003) de tijd. Als het dan niet gelukt is, dan staat wat Verbree betreft de optie Yerseke bovenaan. Het trekken van bezoekers naar Yerseke kan dan ondersteunend zijn voor de plannen van Adri Boone en consorten. Als hun Oosterscheldemuseum aan de waterkant gerealiseerd kan wor den, dan is dat in elk geval een attractiecentrum, waarvoor wel entree geheven kan worden, al zal het moeilijk zijn om uit alleen entreegelden een exploitatie sluitend te krijgen. En hoe dachten de mensen van dit museum alles te financieren? Onder andere wordt gemikt op Brussels geld via een Interreg-programma. Dat is een bron, waar ook het Nationaal Park Oosterschelde uit denkt te kun nen drinken. Daarnaast denkt het bestuur dat de stichting het oude gemeentehuis wellicht voor een symbolische som kan kopen en vervol gens op de vrije markt kan verkopen. Op het parkeerterrein van de Zaete zouden tenslotte appartementen gebouwd kunnen worden. Een ideale stek voor wonen aan het water met weids uitzicht over de Oosterschelde en op het waterfront van Yerseke. Hierbij komt projectontwikkelaar Arcus in beeld. 29

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 31