JAN VAN MUNSTER hebben voor deze provincie, voor de ruimte. Die niet werken onder het motto van snel geld verdienen en wegwezen. Wat projectontwikkelaars met Zeeland hebben gedaan is vreselijk! Het woord schoonheid hebben ze wel geleerd op school maar ze weten niet wat het is. Ze hebben ook niet leren kijken. Ze hebben zelfs verkeerd afgekeken want alles wat ze doen, tja, dat zie je overal. Als je naar de bouwsels van die projectontwik kelaars kijkt dan lopen de rillingen over je rug. Dat een bureau zoiets uit z'n computer kan stampen: het is een kwestie van één druk op de knop en dat levert dan zo'n heel kamp op, anders kan ik het echt niet noemen. Zestien verschillende kleurtjes want dan lijkt het wat, en dan krijg je een quasi Italiaanse sfeer die niet in Zeeland hoort. Dat is toch van een pure armoe, van een ongelooflijke treurigheid! Dat je dat op zo'n onverschillige manier in het landschap durft te plaatsen, dat is toch beschamend! Moet je de mensen zoiets lelijks aanbieden? Voor hetzelfde geld kan het ook beter! Het is allemaal namaak, het is Anton Pieck op z'n best maar zij kunnen het goed verkopen. Ik kan me voorstellen dat er gemeenten zijn die daar intuinen. Ze komen met een prachtig plan en zeggen: geef ons die grond maar dan zorgen wij er wel voor dat het vol komt. Er zijn genoeg alternatieven maar aan dat alternatief moet je werken. Dat riep gedeputeerde Van Zwieten zelfs aan het einde van z'n rit. Ik heb niet veel goeds van die man gezien of gehoord, maar als-ie opstapt dan roept- ie op de valreep nog iets verstandigs. Dan denk ik: ja, waarom heb je dan al die jaren die troep laten bouwen? Waarom heb je daaraan meege werkt?" 83

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2003 | | pagina 85